|
کدخبر: 126376

رتبه ‌بندی معلمان به کجا رسید؟

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان حق‌‌التدریس تا آذر ماه راهی دانشگاه فرهنگیان می‌شوند از تدوین لایحه رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

فرهنگ رتبه ‌بندی معلمان به کجا رسید؟

قاسم احمدی لاشکی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع تعارض منافع در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: اجلاس سی و چهارم روسای آموزش و پرورش کشور یک ماه قبل برگزار شد و برای نخستین بار بعد از ۴۱ سال، رهبر معظم انقلاب در این اجلاس حضور یافتند و به صورت ویدیو کنفرانس نکات بسیار ریز و دقیقی را مطرح کردند.

وی افزود: رهبر انقلاب به موضوع مدارس دولتی و اینکه نباید دچار آسیب شود، تأکید داشتند و گفتند " فردی که در دورترین نقطه کشور است با فردی که در محلات تهران است باید به یک اندازه از نصیب آموزشی بهره ببرند" این موضوع می‌تواند از ابزارهای اینترنت تا معلم خوب و امکانات را شامل شود.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب تأکید کردند که از این به بعد باید پذیرش و جذب نیروی انسانی از طریق دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باشد، گفت: امسال ۷۳ هزار نفر از این طریق جذب می‌شوند، ۲۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری و ۳۳ هزار نفر از طریق ماده ۲۰ که ۵ هزار نفر مربوط به سهمیه قبل است همچنین ۲۴ هزار نفر از نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی جذب خواهند شد که تا الان منتظر بودیم نیروهای پیش دبستانی و شرکتی به این جمع اضافه شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: دولت پنجم مهر آیین‌نامه مربوطه را مصوب کرد، با مدیران استانها هماهنگ کردیم تا امتیازات هر چهار گروه مشخص شود، نهایتا برای آذرماه راهی دانشگاه فرهنگیان می‌شوند همچنین مقدمات لایحه رتبه‌بندی آماده شده و به زودی ارائه می‌شود.

 

 

منبع: تسنیم
  • امیری ارسالی در

    سلام چند ساله ما فرهنگیان رو سر کار گذاشتین بسه دیگه دروغ ، خجالت بکشیداین که این همه بالا پایین زدن نداره تو این کرونا بیش از همه معلمان سختی می کشن ،صبح ،بعدازظهر، شب همش پیگیر کار بچه ها هستیم حداقل با این کار کمی ما رو خوشحال کنید

  • سلمان ارسالی در

    لطفا در خصوص پرداخت حق التدریس معلمان رسمی ( فولتایم ) هم گزارش تهیه فرمایید از زمان شیوع کرونا ( اول اسفند 98 ) تا کنون خبری از پرداخت حقوق ها نیست

ارسال نظر