|
کدخبر: 155071

میزان تولید سرامیک ایران افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین برنامه از سفر خود به استان یزد کارخانجات یکتا گرانول میبد را مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار داد.

صنعت میزان تولید سرامیک ایران افزایش یافت

این واحد تولیدی ظرفیت تولید ۱۰ هزار تن در سال انواع لعاب کاشی و سرامیک، ۱۰ هزارتن در سال گلوله‌های سرامیکی آلومینایی و ۱۶۰ هزار تن پودر فلدسپات را دارد.

همچنین ظرفیت تولید مواد اولیه کاشی و سرامیک به روش خشک و تر به ترتیب ۶۷ هزار تن و ۱۳۰ هزار تن در این واحد تولیدی می‌باشد.

کارخانجات یکتا گرانول در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و با زیربنای ۳۵ هزار متر مربع در شهرستان میبد قرار دارد که در فاز اول (گرانول) برای ۱۹۰ شغل ایجاد کرده است.

برای راه‌اندازی این واحد تولیدی در مجموع ۸ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ثابت به صورت ۱۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و ۲۳ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی انجام شده است.

تسهیلات سرمایه‌گذاری ثابت( ارزی و ریالی) این واحد توسط بانک صنعت و معدن تامین و تخصیص داده شده است.

این واحد تولیدی درحال‌حاضر با ظرفیت ۸۰۰ تن گرانول(تامین مواد اولیه کاشی و سرامیک به روش اسپری درایر) جهت تولید کاشی کف، دیوار و پرسلان در حال فعالیت می‌باشد و در آینده‌ای نزدیک پس از تکمیل تجهیزات و انجام تست سرد به ظرفیت ۳۰۰۰ تن در روز خواهد رسید که از نوع فناوری و ظرفیت تولید در خاورمیانه منحصر به فرد است.

این مسیر گام بسیار بلند دیگری در پایداری و توسعه صنایع کاشی و سرامیک جهت دستیابی به بازارهای صادراتی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از بخشهای مختلف و خطوط تولید این مجموعه صنعتی و تولیدی بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان روند تولید و مهم‌ترین مسائل و ظرفیت‌های آن قرار گرفت.

منبع: شاتا

ارسال نظر