|
کدخبر: 148500

تولید ۴۰ هزار تن ظروف چینی طی ۹ ماه

میزان تولید ظروف چینی در ۹ ماهه امسال به رقم ۳۹.۷ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۱۰.۹ درصدی دارد.

صنعت تولید ۴۰ هزار تن ظروف چینی طی ۹ ماه

برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت حاکی است، هشت ماهه امسال میزان تولید ظروف چینی به رقم ۳۵.۱ هزار رسید که در مقایسه با هشت ماهه ابتدایی ۹۸ که ۳۹.۶ هزار تن بود، کاهش ۱۱.۶ درصدی را ثبت کرد.

ماه‌های مهر و آبان تولید ظروف چینی، ارقام ۵.۱ هزار تن را نشان داد که ثبات عملکرد در این بخش را نشان می‌دهد.

نیمه نخست امسال تولید ظروف چینی به ۲۳ هزار و ۱۰۰ تن رسید در حالی ۶ ماهه ابتدایی سال گذشته ۲۸ هزار و ۴۰۰ تن ظروف چینی تولید شد.

جداول مورد بررسی میزان تولید ظروف چینی در شهریورماه ۹۹، رقم چهار هزار و ۸۰۰ تن را نشان داد و در مقایسه با مرداد ماه امسال که چهار هزار و ۷۰۰ تن بود، رشد دو درصدی را نشان می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در بخش ظروف چینی، استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، قم، قزوین، گیلان و مرکزی با رقم ۴۶.۶ هزار تن سهم اصلی بازار را در اختیار دارند.

تولید بیش از ۵۳۰ هزار تن ظروف شیشه‌ای

آمار مورد بررسی جداول مربوطه، گویای تولید ۵۳۲.۴ هزار تن ظروف شیشه‌ای در دوره ۹ ماهه امسال است و نسبت به رقم ۵۳۸.۲ هزار تن ظروف شیشه‌ای تولیدی در دوره مشابه پارسال افت ۱.۱ درصدی دارد.

هشت ماهه امسال تولید ظروف شیشه‌ای بالغ بر ۴۷۴.۹ هزار تن بود و در مقایسه با رقم ۴۷۹.۹ هزار تن عملکرد هشت ماهه ابتدایی ۹۸ کاهش یک درصدی داشت.

ضمن اینکه میزان تولید ظروف شیشه‌ای در مهر و آبان ۹۹ به ترتیب ۵۸.۶ و ۵۹.۷ هزار تن ثبت شده که در ماه هشتم رشد ۱.۹ درصدی نسبت به مهر را نشان می‌دهد.

همچنین در بخش ظروف شیشه‌ای در نیمه نخست امسال رقم ۲۷۵.۱ هزار تن ثبت شد، ضمن اینکه آمار تولید ۶ ماهه ابتدایی پارسال هم ۲۷۶.۷ هزار تن ظروف شیشه‌ای تولید شده بود.

براساس آمارهای منتشر شده پیشین در زمینه ظروف شیشه ای، استان‌های قزوین، تهران، مرکزی، همدان، خراسان رضوی، اصفهان، یزد و زنجان بیشترین ظرفیت تولید در این بخش را با رقم ۶۶۶ هزار تن به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای چین، ایران و آلمان سه کشور شاخص در زمینه تولید ظروف چینی محسوب میشوند. ایران سالیانه حدود ۵۰ هزار تن تولید در این بخش دارد که یک پنجم آن راهی بازارهای صادراتی می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر