|
کدخبر: 166677

گرانی مرغ در راه است؟

کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به شکل گیری بازار سیاه جوجه گوشتی، اعلام کرد: اگر نرخ جوجه یک روزه تا هفته آینده به نرخ مصوب نرسد، این تشکل صنفی مسئولیتی درباره کاهش تولید مرغ ندارد.

شهر خبر گرانی مرغ در راه است؟

پرویز فروغی، دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه‌ای به وزارت خانه صمت و وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: چنانچه نرخ جوجه یک روزه تا هفته آینده به نرخ مصوب عرضه نشود این تشکل صنفی (کانون انجمن‌ها) هیچ مسئولیتی در قبال کاهش تولید گوشت مرغ در هفته‌های آتی ندارد. در متن این نامه آمده است؛

در این نامه آمده است:

قیمت جوجه یک روزه از حد اعتدال گذشته و فشار مرغداران در رابطه با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به این مسئله بیش از پیش بر کانون انجمن‌های صنفی مرغداران بیشتر شده است لذا تقاضا می‌شود که هر چه سریع‌تر نسبت به کنترل نرخ جوجه یک روزه اعمال نظارت شود

همانطور که استحضار دارید، نرخ مرغ زنده تا چندی بیش ۱۴،۴۰۰ تومان (مرغ زنده تحویل درب مرغداری) تعیین شده بود که این نرخ ناعادلانه مورد اعتراض مرغداران و تشکلهای صنفی بود و در آخرین جلسه تنظیم بازار جناب آقای دکتر قبادی فرمودند تا بعد از تعطیلات عید افزایش نرخ امکان‌پذیر نیست ولی هیچ اشاره‌ای به نحوه تأمین این خسارت‌ها نکردند لاجرم بیش از ۴۵ روز جامعه تولید‌کنندگان مرغ گوشتی متحمل این خسارت‌ها شدند.

بعد از پیگیری‌های متمادی نرخ مرغ زنده افزایش پیدا کرد، ولی این افزایش نرخ مستقیماً به انجمن صنفی تولید‌کنندگان جوجه تعلق یافت زیرا نرخ مصوب جوجه از ۲،۴۰۰ تومان به ۴،۲۰۰ تومان افزایش یافته و درحال‌حاضر نرخ جوجه یک روزه در بازار سیاه نزدیک به هفت هزار تومان رسیده است.

کانون انجمن‌های صنفی مرغداران طبق رسالت و اساسنامه محوله موظف است از تضییع حقوق صنفی مرغداران جلوگیری کرده و چنانچه سازمان‌های متولی و نظارتی نسبت به خواسته‌های بحق مرغداران توجه نکنند کانون انجمن‌های صنفی کشور بیش از این قادر نخواهد بود که مانع تجمع اعتراضی مرغداران شود.

فلذا بدین وسیله به وزارتخانه‌های محترم صمت و جهاد کشاورزی اعلام می‌شود چنانچه نرخ جوجه یک روزه تا هفته آینده به نرخ مصوب عرضه نشود این تشکل صنفی (کانون انجمن‌ها) هیچ مسئولیتی در قبال کاهش تولید گوشت مرغ در هفته‌های آتی نداشته و تحت هیچ شرایطی مانع برگزاری تجمع خودجوش جامعه مرغداران نخواهد شد. امیدوارم که این هشدار دلسوزانه را جدی گرفته و با درایت بیشتر از چالش جدی پیش روی صنعت جلوگیری به عمل آورید.

نامه

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...