|

بخوانید :

کدخبر: 251216

راب مالی امشب درباره ایران گزارش می‌دهد

نماینده آمریکا در امور ایران قصد دارد در جلسه غیرعلنی کنگره، گزارشی از مذاکرات رفع تحریم‌های ایران ارائه دهد.

سیاست راب مالی امشب درباره ایران گزارش می‌دهد

«راب مالی» نماینده ایالات متحده آمریکا در امور ایران قصد دارد امشب (سه شنبه) در جلسه غیرعلنی کنگره، گزارشی از مذاکرات وین ارائه دهد.

پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره آمریکا در این خصوص گزارش کرد، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در صدد است امروز ساعت ۱۴:۱۵ به وقت محلی (۲۲:۴۵ سه‌شنبه به وقت تهران) به ریاست «باب منندز» جلسه‌ای را در خصوص روند مذاکرات وین برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه ایران برگزار کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که «راب مالی» نماینده واشنگتن در امور ایران و «برت مک گورک»، هماهنگ‌کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا نیز قصد دارند در این جلسه غیرعلنی در خصوص ایران گزارش ارائه دهند.

این جلسه در حالی برگزار می‌شود که برخی از نمایندگان کنگره در تلاش هستند از هر اقدامی برای ممانعت از توافق دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا با ایران جلوگیری کنند.

از طرف دیگر، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران گفت که توافق در وین نه قطعی و نه قریب‌الوقوع است.

پرایس گفته واشنگتن آماده اتخاذ «تصمیمات دشوار» برای بازگرداندن برنامه هسته‌ای ایران به محدودیت‌های آن تحت توافق هسته‌ای است.

پیش از این، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه به مرحله نهایی توافق در وین نزدیک هستیم، تصریح کرد: آمریکا باید حسن نیت ادعایی خود را در عمل نشان دهد.

 

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...