|
کدخبر: 168339

جزییات طرح بنزین ۲۰ هزارتومانی به روایت کاندیدای انتخابات

مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی که به تازگی اعلام کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را کرده است درخصوص طرح بنزین ۲۰ هزارتومانی توضیحاتی ارائه داد.

سیاست داخلی جزییات طرح بنزین ۲۰ هزارتومانی به روایت کاندیدای انتخابات

مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی که به تازگی اعلام کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را کرده است در پاسخ به این سوال که یکی از برنامه‌های حاشیه ساز شما، بنزین ۲۰هزار تومانی است. در این باره توضیح بفرمایید گفت:‌ در مجلس می‌گفتیم به جای این که بنزین را سه هزار تومان کنید به همان نرخ فوب خلیج‌فارس بدهید اما به ازای هر فرد ایرانی بگوییم در ماه ۲۰لیتر بنزین هزار تومانی می‌دهیم.

مثلا یک خانواده ۵ نفری ۲۰لیتر می‌شود ۱۰۰لیتر اگر این ۱۰۰لیتر بشود لیتری ۲۰هزار یا ۲۵هزار تومان، می‌شود ۲میلیون تومان ولی در حقیقت کسی که از بنزین استفاده نمی‌کند اما عوارض تورم بیشتر یقه او را می‌گیرد با این پول می‌تواند قدرت خریدش را حفظ کند در عوض این طرف یک خانواده که سه ماشین دارد هر کدام ۶۰لیتر می‌گیرند، یارانه را این می‌گیرد و هزینه را مردم فقیری می‌دهند که قدرت خریدشان پایین رفته است.

ما الان نزدیک دو میلیون میلیارد یارانه مخفی می‌دهیم به پتروشیمی، به پولدارها می‌دهیم اما از نظر اعتقادی اگر قرار است یارانه بدهند در خوش بینانه‌ترین حالت باید برابر بدهند بنده اعتقاد دارم به طبقه محروم باید بیشتر بدهی و به طبقه برخوردار اصلا نباید بدهی آن وقت در جامعه آدم هایی پیدا نمی‌کنیم که برای نان شب قرض بگیرند

 

منبع: آخرین خبر
  • علی اصغر سهرابفر ارسالی در

    بنام خداوند يكتا
    با احترام ،‌يعني حيف نان كه شما نفهم ها با اين طرح هاي اح مقانه اقتصاد و كشور را به لجن كشيده ايد.

  • فردین ارسالی در

    آزمون وخطا همچنان ادامه دارد نظرات سلیقه ای وبدور از تحقیق ونظرات کارشناسی شده م تخصصان قوانین یک شبه بدون فکر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...