|
کدخبر: 162335

۸ نکته مهم درباره وکیل خوب

اگرچه پیدا کردن یک وکیل خیلی راحت و به آسانی امکان پذیر است اما شناخت یک وکیل خوب و خبره، قطعاً کار دشواری است.که سامانه وکیل تاپ آن را به اسانی مقدور ساخته است.

سبک زندگی ۸ نکته مهم درباره وکیل خوب

یک انتخاب خوب و موفق همیشه از روی علم، دانش، آگاهی و شناخت سرچشمه می گیرد چه بسا در طول زندگی خود انتخاب هایی داشتیم که بدون شناخت با شکست مواجه شده است که ازدواج مصداق بارز آن می باشد اما شناخت و آگاهی برای انتخاب یک وکیل خوب از چه طرقی امکان پذیر است.

اگرچه پیدا کردن یک وکیل خیلی راحت و به آسانی امکان پذیر است اما شناخت یک وکیل خوب و خبره، قطعاً کار دشواری است.که سامانه وکیل تاپ آن را به اسانی مقدور ساخته است.

همانطوری که وقتی مریض می شویم اگر به دکتر مراجعه نکنیم و اقدام به خود درمانی کنیم علاوه بر این که بیماری از بین نخواهد رفت حتی که امکان دارد با گذشت زمان عوارض ناشی از خود درمانی مارا با خطر مرگ نیز مواجه سازد. مسائل حقوقی نیز مانند مسائل پزشکی بسیار پیچیده هستند که اگر بدون مشورت و بدون استفاده از وکلای مجرب و متخصص انجام شود. علاوه براینکه مشکل حل نخواهد شد، خسارات مالی یا جانی سنگین با تبعات غیر قابل جبران به وجود خواهد آورد.

اما با داشتن وکیل خوب شما به راحتی در زمان محدود، با کمترین هزینه، بهترین راهکار قانونی و حقوقی را برای حل مشکل حقوقی  خود پیدا خواهید کرد. به عبارتی داشتن وکیل علاوه بر اینکه هزینه نیست به نوعی با حضور وکیل در یک پرونده علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها شخص در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه خواهد رسید.

وکیل خوب چه ویژگی های برجسته ای دارد؟

 یک وکیل خوب قبل از پذیرش یک پرونده، ابتدا جلسه را ترتیب می دهد تا با موکل مفصلا راجب پرونده صحبت کند و تمامی اسناد و مدارک ارائه شده را با حوصله جزء به جزء بررسی می کند و نتایج احتمالی که در آینده ناشی از طرح دعوا حاصل خواهد شد را با او درمیان می گذارد همچنین در خصوص هزینه های دادرسی دعاوی حق الوکاله وکیل و مدت زمان تقریبی رسیدگی به پرونده را به موکل خود در اطلاع میدهد تا بدین ترتیب موکل یک تصمیم درست راجب طرح دعوا یا عدم طرح آن بتواند بگیرد.

 و بعد از آن با بررسی‌های انجام شده نسبت به پرونده یک شروع قدرتمندی را آغاز می کند تا بدین ترتیب یک موفقیت به حق را به کام موکل شیرین سازد. در این گزارش ۸ ویژگی مهم وکیل خوب را برخواهیم شمرد:

۱. وکیل خوب باید به روز باشد

با توجه به تغییراتی که در قوانین و مقررات اتفاق می افتد لازم و ضروری است یک وکیل خوب خود را با قوانین و مقررات جدید update نگه دارد.  و صرفاً به دانش چند سال قبل خود اکتفا نکند.

۲.  وکیل خوب باید امین و امانت دار باشد

وکیل خوب باید محرم اسرار موکلش باشد و هرگز اطلاعات و اتفاقات موکل خود را حتی بعد از اتمام پرونده پیش هیچ فردی افشا نکند.

۳. پرهیز از گفتن توانایی های غیر قانونی و کذب و بلوف زدن

وکیل خوب هرگز موکل را الکی امیدوار نمی سازد بلکه با توضیحاتی جامع و کامل مسیر درست قانونی و نحوه سپری شدن مراحل رسیدگی پرونده را برای موکل شفاف سازی می کند و هرگز با بیان موضوعاتی چون من اطمینان صد در صد می دهم سعی در فریب و صرفاً گرفتن حق الوکاله را ندارد .

۴. یک وکیل خوب بهترین و کم هزینه ترین راه حل را پیشنهاد می کند

یک وکیل خوب پس از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و صحبت های لازم با موکل برای حل مشکل پیش آمده  باید چندین راه حل قانونی را روی میز داشته باشد. همچنین علاوه بر مراجع قضایی ابتدا باید سعی کند موضوع پیش آمده را با مذاکره و لاوی گری به نتیجه برساند. اگر به ناچار پروسه قضایی را انتخاب کرد نتایج حاصل از طرح دعوا را برای موکل تشریح خواهد کرد.

۵. استفاده از تجربه دیگران و کمک به قاضی جهت روشن شدن ابهامات

یک وکیل خوب علاوه بر علم و دانش خود، از تجارب دیگران را نیز جهت حل موضوع کمک میگیرد و برای کشف حقیقت تمامی همکاری های لازم را با قاضی انجام میدهد و نباید هرگز از آن سوء استفاده کند که این خلاف شان وکالت و وکیل خوب است.

۶. برخورد محترمانه با قاضی موکل طرف مقابل

وکیل خوب علاوه بر اینکه باید همه جوانب را رعایت کند نهایت احترام به موکل و قاضی و طرف مقابل را نیز باید داشته باشد.

۷. وکیل خوب دارای یک یا چند تخصص است (تخصص گرایی)

با توجه به این که حوزه حقوق مانند بیشتر حوزه ها چون پزشکی و... پیچیدگی و سختی موضوعی خاص خود را دارد، پس وکلایی که به صورت تخصصی صرفا در یک یا چند موضوع دعاوی مشغول مشاوره و وکالت هستند از تجربه و تخصص بالایی نسبت به وکلایی که در همه حوزه فعالیت می کنند برخوردارند.

۸. وکیل خوب باید قلمی سنگین و روابط عمومی و فن بیان قوی داشته باشد

 نظر به محدودیت زمان دفاع در جلسات رسیدگی وکیل خوب باید برای دفاع بیان شیوا و رسایی داشته باشد .و  با بیان سنجیده و نافذ بتواند که در یک یا چند جمله دفاع خود را تحریر یا بیان کند.

نکات خیلی خیلی مهم قبل از انتخاب یک وکیل خوب:

نکته اول: قبل از انتخاب وکیل ابتدا وارد پروفایل او در سامانه وکیل تاپ شوید

در یک دقیقه  از نوع تخصص و میزان تحصیلات  پایه وکالتی و رضایت موکلین سابق همچنین رزومه علمی و عملی وکیل مورد نظر را مورد مطالعه قرار دهید.

نکته دوم: در انتخاب یک وکیل خوب به تبلیغات و بزرگنمایی ها خیلی توجه نکنید و تنها از طریق وکیل تاپ که  مخصوص وکلا  است یک وکیل را با شناخت انتخاب کنید.

نکته سوم: در انتخاب وکیل خوب و متخصص به زن یا مرد پیر یا جوان بودن آن نگاه نکنید و پیری و سالخوردگی را نشان از تجربه و جوانی را نشان از بی تجربگی و خامی ندانید بلکه با کسب اطلاعات از سامانه وکیل تاپ  و مقایسه ی وکلا با یکدیگر  یک وکیل متخصص انتخاب کنید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...