|
کدخبر: 161122

بحران کرونا کی تمام می شود؟

استاد دانشگاه پزشکی واندربیت گفت: این نگرانی وجود دارد در صورتی که کشورهای فقیر و در حال توسعه نتوانند دسترسی مناسبی به واکسن داشته باشند، شاهد آن باشیم که بحران کرونا همچنان به عنوان مانعی جدی در توسعه اقتصاد جهانی باقی بماند.

دکتر ویلیام شافنر، استاد دانشگاه پزشکی واندربیت، می‌گوید: افراد زیادی در حال همکاری با سازمان بهداشت جهانی، بنیاد گیدز و مؤسسه کوواکس هستند تا شرایط برای دسترسی هر چه بیشتر و سریع‌تر کشورهای در حال توسعه به واکسن کرونا فراهم شود. این نگرانی در سطح بین الملل وجود دارد که علیرغم آغاز روند واکسیناسیون سراسری در کشورهای توسعه یافته، تداوم شیوع این ویروس در کشورهای فقیر و در حال توسعه، در صورتی که آنها نتوانند دسترسی خوبی به واکسن داشته باشند، همچنان به عنوان مانعی جدی در بهبود اوضاع باقی بماند.

شافنر ادامه داد: این همه‌گیری کرونا تا زمانی که در همه جای جهان ریشه‌کن نشود تمام نخواهد شد. این که ما فقط خودمان را واکسینه کنیم کافی نیست.

این استاد دانشگاه افزود: بنابراین ما همه نیاز داریم تا به این مسأله توجه کنیم، این مسأله نه تنها منطقی و انسان‌دوستانه است بلکه ما از طریق کمک به کشورهای در حال توسعه و فقیر در واقع در حال کمک به خودمان هستیم.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...