|
کدخبر: 154716

یک وعده غذای دریایی؛ ۳۹۰ میلیون تومان

یک وعده از این غذا با روکش خاویار حدود ۱۵۰ هزار دلار (۳۹۰ میلیون تومان) قیمت دارد.

عنوان گران ترین خوراک دریایی جهان تعلق پیدا می‌کند به نوعی ماهی تن به نام ماهی تن باله آبی. البته به هیچ عنوان از ماهی تن باله آبی اقیانوس آرام در کنسروهای ماهی استفاده نشده و به جای آن در سوشی‌های لوکس به کار می‌رود. در سال ۲۰۱۶ یک قطعه ماهی تن باله آبی ۲۲۱ کیلوگرمی به قیمت ۱.۵۸ میلیون دلار فروخته شد و سه سال بعد، یعنی در سال ۲۰۱۹ یک ماهی بال آبی ۲۷۷ کیلوگرمی به قیمت باور نکردنی ۳.۱ میلیون دلار به فروش گذاشته شد.

ماهی-باله-آبی

یک وعده از این غذا با روکش خاویار حدود ۱۵۰ هزار دلار (۳۹۰ میلیون تومان) قیمت دارد. اما چه چیز باعث شده قیمت این ماهی تا این مقدار بالا برود؟

نخستین دلیلی که در سایر غذاهای این فهرست نیز غالبا دیده‌ شد کمبود این ماهی در طبیعت است. در واقع طبق اعلامیه IUCN، ماهی تن باله آبی جزو گونه‌های در معرض انقراض قرار دارد و به همین علت در بسیاری از موارد شکار آن‌ها غیر قانونی به‌شمار می‌رود. دیگر عاملی که سبب می‌شود این ماهی تا این حد گران شود به قانون عرضه و تقاضا باز می‌شود.

زیرا گوشت این ماهی از طعم خوبی برخوردار بوده و چربی بالایی هم دارد، علاوه بر این دو گوشت این ماهی برای برش‌های سوشی بسیار مناسب بوده و در ژاپن از طرفداران بسیاری برخور دار است.

ارسال نظر