|
کدخبر: 169701

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی کلید خورد

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران اظهار داشت: در راستای برنامه‌ریزی و سیاست‌های اجرایی و عملیاتی، ساخت و ساماندهی پروژه ۱۰هزار واحدی مسکن بندرعباس با همکاری شرکت بازآفرینی شهری به اتاق تعاون ایران واگذار شد.

راه و مسکن  ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی کلید خورد

علی مطیع جهانی عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، با اشاره به توانمندی اتاق تعاون در عرصه تولید مسکن اظهار داشت: در راستای برنامه‌ریزی، تدوین و ارائه سیاست‌های اجرایی و عملیاتی با هدف بهره‌گیری از کلیه ظرفیت ها، امکانات و توانمندی‌ بخش تعاون در بخش مسکن، ساخت، جلب، جذب، هدایت، ساماندهی پروژه ۱۰هزار واحدی مسکن بندرعباس با همکاری شرکت بازآفرینی شهری به اتاق تعاون ایران واگذار شد.

عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران گفت: در راستای تفاهم نامه مشترک اتاق تعاون ایران و وزارت راه و شهرسازی و پیگیری ریاست اتاق تعاون ایران و دستور وزیر راه و شهرسازی و همکاری مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، مبنی بر استفاده از تواناییها و ظرفیت اجرایی اتاق تعاون ایران در راستای بستر سازی و ارائه خدمات و سازماندهی، ساخت ۱۰هزار واحد مسکونی در بزرگترین شهر مسکونی کشور در بندرعباس به اتاق تعاون ایران واگذار شد.

مطیع جهانی افزود: با توجه به شناخت و ظرفیت‌های بخش تعاون در حوزه تولید مسکن، این پروژه می‌تواند احیاء کننده توانمندی‌های بخش تعاون در سرمایه‌گذاری‌های مشترک و ارائه خدمات فنی و مهندسی و احیاء بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در کشور باشد و اتاق تعاون ایران با استفاده از ظرفیت های استانی از جمله استانهای همجوار(هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان وکرمان). در این راستا قدم برداشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر عملکرد اتاق تعاون ایران در حوزه مسکن کارگری تصریح کرد: در حوزه مسکن کارگری با راه اندازی کارگروه ملی به ریاست معاون محترم هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور و دبیری اتاق تعاون ایران و متناظر آن در سطح استان ها، در ۲۱ استان کشور در فاز نخست ۳۸۶۱۶ و در فاز دوم ۲۹۴۷۳ متقاضی و مجموعا ۶۸۰۸۹ متقاضی ساماندهی قطعی شده و در مرحله شناسایی اراضی مناسب و شروع عملیات اجرایی هستیم.

وی با اشاره به تلاش‌ها و فعالیت های اتاق تعاون ایران برای انعقاد تفاهم نامه مذکور، ادامه داد: اتاق تعاون ایران همچنین در حوزه احیا بافت های فرسوده نیز مشارکت دارد و در این زمینه کمیته ویژه ای نیز در اتاق تعاون ایران و در شرکت بازآفرینی شهری تشکیل و جلسات متعدد کارشناسی برگزار شد و در نهایت منجر به تایید و تصویب مشارکت اتاق تعاون ایران در بزرگترین پروژه ساخت مسکن کشور در بندرعباس با ظرفیت ۱۰ هزار واحد مسکونی شده است.

مطیع جهانی در تشریح مختصات این پروژه اذعان داشت: اعتبار پروژه ۷هزار میلیارد تومان برای این پروژه پیش بینی شده است که ۳هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات از طریق بانک مسکن و مابقی در قالب سهم آورده متقاضیان و سرمایه گذاران برنامه ریزی شده است همچنین زمان اجرای کامل پروژه مذکور متشکل از واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، آموزشی و خدماتی حداکثر ۴۸ ماه است.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد: پروژه مذکور در زمینی به مساحت ۳۵۰ هکتار در موقعیت منحصر به فرد اراضی شهر بندرعباس در قالب ۱۰ هزار واحد مسکونی در ۷ محله داخلی شهرک با امکانات ویژه رفاهی از جمله مسجد، مهدکودک، مدرسه، درمانگاه، کلانتری، ورزشگاه، پارک وفضای سبز و با ایجاد پارک علمی و فناوری به عنوان یک شهرک هوشمند در تراز شهرک های حاشیه خلیج فارس در طی مدت زمان ۴سال ساخته خواهد شد.

اتاق تعاون ایران به منظور ساماندهی و عملیاتی نمودن این پروژه بزرگ ثبت نام اولیه متقاضیان را از طریق سایت تخصصی اتاق به نشانی اتاق تعاون ایران WWW.ICCCOOP.IR در دستور کار قرار داده و کلیه متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی مذکور نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...