|
کدخبر: 165301

احتمال ارائه وام مسکن ۵۰۰ میلیونی به این افراد

گویا اتفاق ویژه ای در زمینه پرداخت وامهای مسکن در حال رخ دادن است. بعد از اینکه اعلام شد وام ۳۰۰ میلیونی برای ساخت مسکن در نظر گرفته شده، حالا خبرهایی درباره وام ۵۰۰ میلیون تومانی شنیده می‌شود.

راه و مسکن احتمال ارائه وام مسکن ۵۰۰ میلیونی به این افراد

بعد از اینکه یکی از اعضای هیئت‌ مدیره بانک مسکن از افزایش وام نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان حرفه‌ای به ۳۰۰ میلیون تومان در تهران خبر داد،‌حالا خبرهایی درباره افزایش سقف وام مسکن اعضای هیئت علمی دانشگاه ها به ۵۰۰ میلیون تومان شنیده می شود.

طبق رایزنی معاون اداری مالی وزارت علوم و ستاد امور رفاهی اعضای هیئت علمی، قرار است وام مسکن اعضای این هیئت تا سقف ۵ میلیارد ریال افزایش پیدا کند. در راستای همین وام، قرار است تسهیلات جدیدی تا سقف۲۰۰ میلیون تومان برای ودیعه مسکن اعضای هیئت علمی دانشگاهها در نظر گرفته شود.

 وام ۳۰۰ میلیونی با سود ۹ و ۱۸ درصدی به چه شرطی پرداخت می‌شود؟

گفتنی است، بهمن ماه سال ۱۳۹۹ جلسه‌ای با حضور محمد تقی نظر پور معاون اداری مالی وزارت علوم و جهانگیر حسن‌زاده دبیر ستاد امور رفاهی اعضای هیأت علمی و نمایندگان بانک‌ها برای یکدست سازی شرایط ارائه ضمانت‌ها و وثیقه‌ها برگزار شد که به علت به نتیجه نرسیدن در ارائه یک روند ثابت، قرار بر برگزاری جلسه با مدیران بانک مرکزی گذاشته شد که در روزهای آتی نتیجه جلسه اعلام می شود.

به همین دلیل اعضای هیئت علمی می‌توانند تا رسیدن به نتیجه نهایی با همان شرایط سابق اقدام به دریافت وام کنند.

دریافت وام ۵۰۰ میلیون تومانی چه شرایطی دارد ؟

تسهیلات مسکن اعضای هیئت علمی به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که در سنوات گذشته از وام مسکن اعضای هیأت علمی استفاده نکرده باشند و در صورت دریافت تسهیلات مشمول استفاده از تسهیلات نیستند.

همچنین استفاده همزمان از تسهیلات ساخت و خرید مسکن و ودیعه مسکن امکان پذیر نیست.

منبع: کاماپرس

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها