|
کدخبر: 158741

بلیت اتوبوس‌های نوروزی ۲۰ درصد گران شد

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور گفت: طبق روال هر سال به دلیل وجود تردد یک سر خالی در ایام نوروز، بلیت اتوبوس برای نوروز ۱۴۰۰ هم با ۲۰ درصد افزایش نرخ به فروش می‌رود.

راه و مسکن بلیت اتوبوس‌های نوروزی ۲۰ درصد گران شد

احمدرضا عامری در تشریح آخرین وضعیت آماده‌سازی ناوگان برای سفرهای ضروری ایام نوروز اظهارکرد: درحال‌حاضر پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی نظیر ضد عفونی ناوگان، استفاده از ماسک و محلول‌های ضدعفونی کاملاً رعایت و تأکید می‌شود.

تغییر در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی بین صندلی‌ها

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور ادامه داد: تردد اتوبوس‌ها با ظرفیت ۵۰ درصد به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در حال انجام است اما برای نوروز امسال تغییری که در مورد فاصله‌گذاری ایجاد شد این است که اقوام درجه یک (نظیر یک خانواده چهار نفره) می‌توانند دو نفر در دو صندلی کنار هم بنشینند در حالی که پیش از این فقط صندلی‌های کنار پنجره فروخته می‌شد.

وی افزود: البته با توجه به شیوع کرونا و وجود شهرهای قرمز، نارنجی و زرد بعید می‌دانم ناوگان اتوبوسی در ایام نوروز تقاضای زیادی داشته باشد.

آماده‌سازی ۸۳ هزار دستگاه انواع ناوگان عمومی مسافری برای سفرهای جاده‌ای

عامری اظهارکرد: برای ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۳ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۴۶ هزار دستگاه سواری کرایه آماده خدمت به ناوگان هستند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور اظهار کرد: پیش از این و در سال‌های قبل نیز ناوگان اتوبوسی با تقاضای چندانی مواجه نبود و امسال هم به دلیل شیوع کرونا تقاضای سفر بسیار کاهش یافته است و فعلاً اولویت ما خلاصی از ویروس منحوس کرونا است ولی با این شرایط مشکل از نظر جابه‌جایی مسافر کاملا آماده هستیم.

فروش بلیت اتوبوس‌های نوروزی با ۲۰ درصد افزایش

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای نوروز امسال نرخ بلیت نظیر سنوات قبل افزایش می‌یابد؟ گفت: به هر حال در ایام نوروز همیشه تردد یک سر خالی داریم به عنوان مثال روزهای ابتدایی نوروز در مسیرهای برگشت به تهران صندلی‌ها خالی است و روزهای پایانی نوروز در مسیرهای خروج از تهران صندلی‌ها خالی است و به همین دلیل معمولاً طبق روال سنوات قبل، برای این ایام نوروز بیست درصد افزایش نرخ بلیت اعمال می‌شود.

عامری درباره پیش فروش بلیت‌های اتوبوس بیان کرد: با توجه به امکان خرید اینترنتی بلیت همه ظرفیت‌ها در طول سال برای فروش اینترنتی فراهم شده است و از این نظر مردم مشکلی ندارند و می‌توانند بلیت‌های خود را از طریق اینترنت و سایت‌های مشخص و سایت شرکت‌های تعاونی دریافت کنند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور اضافه کرد: درحال‌حاضر ظرفیت برای سفرهای نوروزی به اندازه کافی موجود است.

در حالی مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور از افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز می‌گوید که پیش از این مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به فارس گفته بود: برای ایام نوروز امسال افزایش نرخ بلیت اتوبوس نداریم.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...