|
کدخبر: 108505

قیمت مسکن در منطقه یک تهران چقدر است؟ + جزئیات

تابستان فصل داغ جابجایی است. رهن کامل یک آپارتمان نوساز ۲۲۰متری، ۳خوابه در بوکان نیاوران(منطقه۱) برابر با ۲میلیارد تومان در تیرماه۹۹ قیمت گذاشته شده است.

راه و مسکن قیمت مسکن در منطقه یک تهران چقدر است؟ + جزئیات

یکی از مشاوران املاک در منطقه یک تهران اظهار کرد: یک آپارتمان ۲۲۰متری در نیاوران (منطقه۱) ۱۰۰میلیون تومان رهن و ۲۵میلیون تومان اجاره قیمت گذاشته شده است. همچنین اجاره آپارتمان نوساز ۲۱۰متری ۳ خوابه در نیاوران ۵۰۰میلیون تومان رهن و ماهی ۲۰میلیون تومان اجاره بهاست.

۹۰ میلیون تومان حق کمیسیون اجاره!

وی افزود: یک واحد آپارتمان ۷۰۰متری در خیابان جبلی بالای کاخ نیاوران رهن کامل ۳میلیارد تومان قیمت گذاشته شده است. این آپارتمان یک واحد از یک ساختمان ۵طبقه مبله و فول امکانات است. حق کمیسیون مشاوران املاک از اجاره هر واحد از این آپارتمان ۹۰میلیون تومان است که ۴۵میلیون تومان موجر و ۴۵میلیون تومان مستاجر باید پرداخت کند.

این مشاور املاک گفت: یک واحد آپارتمان ۲۴۰متری در کوهسار نیاوران، فول امکانات (روف گاردن، جکوزی داخل واحد، سالن اجتماعات، ۳پارکنیگ، سالن ورزش و...) یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان نرخ برای رهن کامل گذاشته شده است. در صورت تبدیل یک میلیارد رهن و ۲۴میلیون تومان کرایه باید پرداخت شود.

یکی از مشاوران املاک که بیش از ۱۴سال است که در نیاوران فعالیت می‌کند گفت: رهن و اجاره در نیاوران از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. میزان رهن بر اساس میل صاحبخانه تعیین می‌شود. مشاوران املاک تنها می‌توانند نظر کارشناسی بدهند. فایل‌های طلایی نیاوران شامل آپارتمان‌هایی است که صاحبان آن‌ها منصف هستند. به عنوان مثال یک واحد ۱۳۰متری نوساز بالای کاخ نیاوران (میدان باهنر) ۱۵۰میلیون رهن و ۱۲میلیون تومان اجاره مشخص کرده است. صاحب خانه دیگری یک واحد ۱۴۰متری فول امکانات را ۷۰۰ میلیون تومان رهن کامل گذاشته است. همچنین یک واحد آپارتمان ۱۵۰متری ۵۰۰میلیون تومان رهن و ۱۵میلیون تومان اجاره در خیابان خداوردی نیاوران (منطقه ۱) تعیین کرده است.

دو واحد در یک ساختمان با ۱۵۰ میلیون اختلاف

وی افزود: قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌‌های نوساز در بسیاری از مواقع سر به فلک می‌کشد. دو صاحبخانه در یک طبقه با یک لوکیشن، یک متراژ، یکی ۵۰۰میلیون تومان رهن گذاشته و دیگری ۳۵۰میلیون تومان! این نمونه مشتی از خروار است. یک خانه باغ در نیاوران ۵ میلیارد تومان رهن کامل گذاشته شده است.

یکی از مشاوران املاک در نیاوران در پاسخ به این پرسش که متوسط قیمت رهن و اجاره در نیاوران چقدر است، گفت: رهن کامل یک واحد ۲۰۰متری نوساز، فول امکانات یک میلیارد تومان در تیر۹۹ است. همین آپارتمان در تیر۹۸ ، ۶۰۰میلیون تومان بود. رهن و اجاره یک واحد ۲۳۰متری در نیاوران ۵۰۰میلیون تومان رهن و ۱۵میلیون تومان اجاره تیر۹۹ است. همین آپارتمان تیر ۹۸، ۳۰۰ میلیون تومان رهن و ۸میلیون تومان اجاره آن بود.

یک واحد ۳خوابه ۱۹۵متری در خیابان گل سنگ نیاوران، فول امکانات به همراه روف گاردن، سالن ورزش، استخر و جکوزی، ۳۳۰میلیون تومان رهن و ۱۸میلیون تومان اجاره گذاشته شده است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر