|
کدخبر: 157757

هند به دنبال جذب شرکت خودروسازی تسلا

دولت هند به دنبال ‌آن است تا با ارائه مشوق‌هایی هزینه تولید در این کشور را برای خودروسازی تسلا کاهش داده و کاری کند که این شرکت امریکایی به جای چین به سمت دهلی نو برود.

خودرو هند به دنبال جذب شرکت خودروسازی تسلا

دولت هند قصد دارد با ارائه مشوق شرکت خودروسازی تسلا را برای سرمایه‌گذاری در این کشور جذب کند.

نیتین گاد کاری، وزیر حمل‌ونقل هند در این باره گفت که دهلی نو آماده است تا به شرکت تسلا اطمینان دهد که تولید در دهلی نو کمتر از چین برای تسلا هزینه در بر خواهد داشت.

هند از آنجا به فکر جذب تسلا افتاده که این شرکت خودروسازی امریکایی قصد دارد تا واحد تولید خودروهای برقی خود را در آسیای جنوب شرق راه‌اندازی کند.

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا، چند هفته پیش گفته بود که در هند و با هدف ورود به بازار این کشور در اواسط امسال ثبت شرکت کرده است.

منابع آگاه می‌گویند شرکت تسلا می‌خواهد کار خود در هند را با وارد کردن و فروش مدل ۳ خود آغاز کند.

وزیر حمل‌ونقل هند در این باره گفت که به جای مونتاژ کردن، شرکت تسلا باید تمام خط تولید خود را به داخل هند منتقل کرده و از کارگران هندی برای تولید خودرو استفاده کند. در این صورت ما به این شرکت امتیازات بیشتری خواهیم داد.

وی تأکید کرد: دولت هند اطمینان خواهد داد که تولید خودرو برای تسلا در داخل هندوستان هزینه کمتری نسبت به دیگر نقاط جهان و حتی چین خواهد داشت و ما این را تضمین می‌کنیم.

هند به دنبال افزایش تولید خودروهای برقی، باتری‌های این خودروها و دیگر قطعات آن با هدف پایین آوردن هزینه واردات و از طرف دیگر کاهش آلودگی در شهرهای خود است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...