|
کدخبر: 143762

ریزش عجیب قیمت خودروهای چینی در بازار

روند کاهش قیمت خودرو از آبان ماه به این سو موجب شده تا قیمت خودروهای چینی در بازار به شکل محسوسی ارزانتر از نمایندگی و کارخانه باشد.

خودرو ریزش عجیب قیمت خودروهای چینی در بازار

خودروسازان بخش خصوصی که خودروهای چینی را تولید و به بازار عرضه می کنند با روند افزایش قیمت خودرو اقدام به بالا بردن قیمت فروش رسمی خود کردند. اما به نظر می رسد بازارخوانی آنها چندان هم درست از آب در نیامده و اکنون کار به جایی رسیده که در بسیاری از خودروهای چینی قیمت خودرو در بازار ارزانتر است!

این گرانتر بودن قیمت خودرو در مبدا می تواند موجب روند انصراف ثبت نام کنندگان شود و یا در بهترین حالت خرید از کارخانه را کاهش دهد.

در ادامه برخی از این اختلاف قیمت ها را مرور می کنیم:

قیمت خودرو ام وی ام X۵۵ اکسلنت در کارخانه ۸۴۰ میلیون تومان است اما در بازار این خودرو ۵۰ میلیون تومان ارزانتر عرضه می شود و قیمت آن ۷۹۰ میلیون تومان است.

قیمت ام وی ام X۲۲ اتومات در کارخانه ۴۷۹ میلیون تومان است اما در بازار این خودرو را ۴۴۵ میلیون تومان قیمت می دهند. یعنی ۳۴ میلیون تومان ارزانتر.

خودروهای چری نیز همین وضعیت را دارند. قیمت چری آریزو ۵ توربو در بازار ۶۰۰ میلیون تومان است اما در کارخانه ۶۲۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت فروش چری تیگو ۷ IE در کارخانه ۹۹۰ میلیون تومان است اما در بازار ۸۵ میلیون تومان پایین تر و به قیمت ۹۰۵ میلیون عرضه می شود.

اختلاف قیمت جک S۵ اتومات نیز قابل توجه است. این خودرو در کارخانه ۷۶۰ میلیون تومان است اما قیمت آن در بازار ۶۵۰ میلیون عنوان می شود یعنی ۱۱۰ میلیون زیر قیمت.

منبع: خودروتک

ارسال نظر