|
کدخبر: 143460

قیمت روز خودروهای پرتیراژ سایپا در بازار (۹۹/۱۰/۰۳) + جدول

پراید ۱۳۱ یک گام دیگر به ۱۰۰ میلیونی شدن نزدیک شد.

خودرو قیمت روز خودروهای پرتیراژ سایپا در بازار (۹۹/۱۰/۰۳) + جدول

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز پراید ۱۳۱ یک میلیون ارزان تر از روز گذشته در بازار قیمت خورد و با قیمت ۱۰۱ میلیون تومان در بازار معامله شد و پراید ۱۱۱ نیز با افت ۴ میلیون تومانی در بازار ۱۲۰ میلیون قیمت خورد.

از جمله محصولات سایپا که در بازار مورد ارزیابی قرار گرفت، می توان به «پراید ۱۱۱»، «پراید ۱۳۱»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

نبود تقاضا عمده دلیلی است که فعالان بازار خودرو ثبات در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند، ایجاد توقع انتظار کاهش قیمت با توجه اظهارات مطرح شده مبنی بر رشد تولید خودروسازان یکی از دلایلی است که موجب شده تا خریداران فعلا دست از خرید بکشند تا شاید با کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار روبرو شوند.

قیمت پرتیراژهای سایپا در بازار

براساس ارزیابی بازار خودرو «پراید ۱۳۱» که مدت ها است با وجود آنکه تولید آن متوقف شده و همچنان عنوان خودرو ارزان را برای خود حفظ کرده است، امروز با افت یک میلیونی با قیمت ۱۰۱ میلیون تومانی در بازار قیمت خودرو، تا به این طریق به مرز ۱۰۰ میلیون تومانی شدن نزدیک شود. این خودرو با توجه به قیمت پایین خود نسبت به سایر محصولات موجود در بازار توانسته طرفداران خاص خود را داشته باشد.

اما قیمت مدل هاچ‌بک پراید یا همان «پراید ۱۱۱» نیز نسبت به روز گذشته ۴ میلیون تومان ارزان تر شد و با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان در بازار معامله شد. تولید این خودرو نیز همانند پراید ۱۳۱ متوقف شده اما این خودرو با توجه به قیمت و اسپرت بودن آن همچنان متقاضیان بسیاری دارد، این امر موجب شده تا این خودرو در بازار در رده خودروهای پرطرفدار قرار گیرد.

«تیبا۲ معمولی» دیگر محصول سایپا نیز با توجه به اینکه در رده خودروهای هاچ بک قرار دارد طرفداران خاص خود را دارد، امروز با قیمت ۱۱۹ میلیون تومان معامله شد. «تیبا صندوقدار» نیز با توجه به قیمتی که در بازار عرضه می شود توانسته نظر متقاضیان را به خود جلب کند براساس ارزیابی بازار امروز با محدوده قیمتی ۱۱۲ میلیون‌تومان در بازار قیمت خورد.

«ساینا» هم همانند سایر محصولات سایپا بدون تغییر ماند و در بازار با قیمت ۱۲۵ در بازار معامله شد.

قیمت-پراید

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...