کدخبر: 141906

فوری / هزینه معاینه فنی خودرو دوباره گران می‌شود

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور از افزایش نرخ جدید معاینه فنی و اجرای آن در مراکز معاینه فنی سراسر کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

خودرو فوری / هزینه معاینه فنی خودرو دوباره گران می‌شود

مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، درباره افزایش قیمت معاینه فنی در کشور گفت: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول دریافت معاینه، ۶۳۰ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک داریم که با ۸۰۵ خط فعالیت می‌کنند.

قیصر تصریح کرد: هر ساله باید نرخ ارائه معاینه فنی خودروها تغییر یابد، اما حدود دو سال این تغییر انجام نشد و هزینه معاینه فنی و ارائه خدمات ۳۷ هزار تومان بود و به دلایلی مانند اینکه تجهیزات این مراکز وارداتی است و نگهداری آنها و همچنین تامین نیروی انسانی مورد نیاز و برخی اوقات اجاره این مراکز در سایه تورم‌های موجود در بازار و تحریم‌ها موجب شد بر این مراکز نیز اثر گذاشته و هزینه‌های مضاعفی به مراکز معاینه فنی وارد شود، لذا امسال هزینه‌های سالانه استهلاک، تجهیزات، اجاره و... را آنالیز کردیم و به عددی رسیدیم که از آسیب این صنعت جلوگیری نماید.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور افزود: هیات وزیران در جلسه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ به پیشنهاد مشترک وزارت خانه‌های کشور و راه و شهرسازی، بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی وسایل نقلیه را تعیین نمود.

وی اظهارکرد: بهای خدمات معاینه فنی حدود ۲۷ درصد افزایش یافته که به زودی ابلاغ و در مراکز معاینه فنی سراسر کشور به مرحله اجرا درخواهد آمد.

بنا براعلام روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی کشور، قیصر بیان کرد: موضوع کاهش آلایندگی و اخذ معاینه فنی برای خودروها یک اصل است و باید از سوی رانندگان و صاحبان خودروها رعایت شود.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در خاتمه به مردم و مالکان خودرو‌ها توصیه کرد، به مراکز معاینه فنی خودرو اطمینان داشته باشند و به منظور حفاظت از محیط‌زیست و حفظ سلامتی شهروندان برای اطمینان از میزان آلایندگی و ایمنی خودروهای خود با پرداخت هزینه اندکی به این مراکز مراجعه کنند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر