|
کدخبر: 124307

آقای نماینده شاسی بلند می‌ خواهد

لطف‌الله سیاهکلی، نماینده قزوین با بیان اینکه در دوره قبل نماینده‌ها شاسی بلند گرفتند، تاکید کرد ما از جیب خودمان ماشین می‌خریم و در طول ۴ سال این ماشین اسقاط می‌شود؛

خودرو آقای نماینده شاسی بلند می‌ خواهد

نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: آیا این درست است که این هزینه از جیب من نماینده باید پرداخت شود.

من برای رفتن به مناطق کوهستانی و روستایی شاسی بلند می‌خواهم، اگر این ماشین را بفروشم با ۴۰۰ میلیون تومان اضافه هم نمی‌شود شاسی بلند خرید.

لطف‌الله سیاهکلی در پی واکنش برخی نمایندگان به طرح دریافت خودروی دنا پلاس به قیمت نصف بازار با اعلام این مطلب افزود: در دوره قبل نماینده‌ها شاسی بلند گرفتند، من برای رفتن به مناطق روستایی شاسی بلند می‌خواهم.

وی با اشاره به واکنش‌ها به این خبر گفت: دولت به جای اینکه نمایندگان را در مقابل هجمه افکار عمومی قرار دهد، باید دفتر کار، ماشین و نیروی انسانی بیشتری در اختیار نمایندگان بگذارد.

سیاهکلی با انتقاد به چنین طرح‌هایی افزود: واگذاری این امورات به شکل هزینه‌ای به نمایندگان غلط است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نماینده باید هزینه‌های نیروی انسانی، دفتر و رفت و آمد را از جیب بپردازد و کار مردم را هم انجام دهد.

سیاهکلی اضافه کرد: اجاره چند دفتر، پرداخت حقوق پرسنل و رفت و آمد به همه نقاط نمایندگی بسیار پر هزینه است در حالی‌که استانداران و فرمانداران همه این امکانات را در اختیار دارند؛ چرا باید شأن یک نماینده از یک بخشدار کمتر باشد و به او این امکانات را ندهند.

نماینده منتخب اصولگرایان خاطرنشان کرد: اینکه یک نماینده باید هزینه‌های این موارد را شخصاً بپردازد و در مقابل مورد هجمه رسانه و افکار عمومی هم باشد، حکایت خوردن همزمان چماق و پیاز است.

سیاهکلی گفت: ما از جیب خودمان ماشین می‌خریم و در طول ۴ سال این ماشین اسقاط می‌شود؛ آیا این درست است که این هزینه از جیب من نماینده باید پرداخت شود.

وی با گلایه از اینکه نوع خودروهای تحویلی نسبت به دوره‌های قبل تغییر کرده، تصریح کرد: من الان برای رفتن به مناطق روستایی در جاده‌های کوهستانی باید شاسی بلند در اختیار داشته باشم در حالی که در دوره گذشته ماشین‌های شاسی بلند به نمایندگان داده شد و اکنون هم این ماشین را اگر بفروشم با ۴۰۰ میلیون اضافه نمی‌توانم شاسی بلند بخرم.

این نماینده مجلس یاد آور شد: چند مدت پیش در منطقه "چغور" ماشینم خراب شد و مجبور شدم با تویوتا یکی از مدیران برگردم؛ این درست است که نماینده مردم پیاده باشد و سطح زندگی مالی‌اش اندازه یک بخشدار منطقه نباشد.

وی بدون اشاره به سایر هزینه‌های پرداختی به نمایندگان، درخصوص جذب نیرو برای دفاتر نمایندگی هم اظهار کرد: امکان جذب نیروی اداری به شیوه جذب بین ۳ تا ۵ نفر فراهم است، ولی برخی نهادهای دولتی نیروهای خود را به شکل "مامور به خدمت" به دفاتر نمایندگی معرفی نمی‌کنند و همه موارد یعنی تحمیل هزینه اضافه به نمایندگان که باید از جیب‌شان برای خدمت به مردم پرداخت شود.

این نماینده مجلس در واکنش به اختلاف قیمت خودرو و اینکه چرا این امکان برای سایر مردم فراهم نیست، خاطرنشان کرد: اینکه نماینده باید هم پول ماشین را بدهد و هم سوار ماشین خود شود تا به مردم خدمت کند و هم باید توضیح دهد که چرا ماشین خریده؛ جای سوال دارد. اگر این ماشین‌ها حتی با ۵۰ میلیون تومان در اختیار نمایندگان قرار می‌گرفت باز هم نماینده متضرر می‌شد چرا که باید همه هزینه‌ها شامل بنزین، هزینه تعمیر و نگهداری و افت ماشین را نماینده بپردازد و بعد از ۴ سال نیز ماشین اسقاط شود، در حالی که دولت باید همه امکانات لازم شامل ساختمان، ماشین و پرسنل را در اختیار نماینده قرار دهد.

وی خطاب به مردم هم گفت: در اینجا باید مردم مدافع نمایندگان باشند و بگویند این نماینده سرش کلاه رفته چرا باید هم پول بدهد و هم فحش بخورد و هم ماشین‌اش بعد از ۴ سال مستهلک شود.

نماینده اصولگرا در پاسخ به این پرسش که اقساط خودرو دریافتی به چه شکل است نیز گفت: تنها دو روز است که خودرو را تحویل گرفته‌ام و به محض مشخص شدن مبلغ اقساط آن را اطلاع‌رسانی می‌کنم.

 

منبع: پانا
 • فرشته میررحیمی ارسالی در

  پس ما جوانان با حقوق ناچیز باید با ماشین خودمون بریم سره کار تازه غذا هم خودمان ببریم ما باید چی کنیم؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  آقای نماینده محترم. شما ممکن است چند روز در طول نمایندگی به چند روستا بروید. خوب شاسی بلند میخواهید. حداقل فکر خرید یک پراید برای معلمان و کارکنان دیگر(همچون کادر بهداشتی) بکنید که احیانا هر روزباید بروند. احتمالا ژن اونها سنگی هست و ژن شما پنبه ای. البته من نه معلم روستا هستم ونه رفت و آمد دارم

 • مجید ارسالی در

  برای رفتن به مناطق کوهستانی با یابو یا قاطر هم میشه رفت

 • علی عادل ارسالی در

  با سلام. این نماینده نگفتن که چقدر حقوق می گیرن ؟ و اگر فیش 230میلیونی واقعیت داشته باشد این ارقامی که گفتن براشون چیزی نیست و به راحتی میتونن حقوق دفتر و بنزین و ... سایر هزینه هاشون رو بدن. مگر اینکه خیلی هزینه های جانبی زندگیشون بالا رفته باشه از بعد نماینده شدنشون!!!

 • ناشناس ارسالی در

  ما که در مناطق روستایی هستیم قبل از انتخابات نمایندمون رو دیدیم

 • ناشناس ارسالی در

  به نظرم شاسی بلند باشه یا دنا فرقی نمیکنه مجلس کاری برای ملت نمیکنه یا چرت میزنن یا مشغول خوردن هستند

 • ناشناس ارسالی در

  می خواهی گلریزان کنیم برای شما شاسی بلندبخریم

 • فرهاد ارسالی در

  چمدونم والا

 • عباس ارسالی در

  حقه بازی شروع شد شما نماینده نیستید به فکر جیب خودتان هستید

 • ناشناس ارسالی در

  برای چی نماینده شدی ،شما باید مثل مردم حوزه انتخابیه خودت زندگی کنی .ببین مردم چه مشکلاتی دارند .این دنا ها سهم مردم است که به شما داده اند.

 • ناشناس ارسالی در

  به این افراد کی رای داده همون افراد هم تامینشان کنند هیچ کس راضی نیست پول بیت المال هزینه افراد مادی قرار بگیره باید تاسف خورد

 • ابوحسام ارسالی در

  رتبه و جایگاه نمایندگاه هم‌تراز با وزیر است، وزرا همه نوع امکانات از خودرو شخصی، خودرو برای خانواده، ویلا و..... برخودار است این نوع امکانات حتی استانداران نیز دارند.
  لذا برای نمایندگان مجلس داشتن امکانات حداقلی مانند خودرو و منزل بسیار ناچیز است. اتفاقا به شخص معتقد هستم نمایندگان و مسولین باید امکانات رفاهی داشته باشند تا تمام دغدغه و وقت خود را برای توسعه و پیشرفت شهر، استان و کشور بگذارد... مسؤل باید سیر باشد تا دزد بار نیاید

  • امین ارسالی در

   نمایندگان قبلی چه گلی به سر ما زدند که اینا بزنن، دوره قبل با ماشین شاسی بلند و کوهی از امکانات هیچ کاری نکردن ، حالا میخوان بکنن.زهی خیال باطل پیش بسوی آبادانی

 • ناشناس ارسالی در

  یکی نیست بگه شما کی به مردم سر زدید که این بار دوم باشه. بخدا شما اگه نباشید وضع مردم بهتر میشه خیلی رو داربد

 • ناشناس ارسالی در

  خوب ایشون حق دارن ، شان و جایگاهشون با مردم فرق میکنه. خدایا روا مدار گدا معتبرشود.....

 • رضارهبری ارسالی در

  سلام.تقصیرنداریدکه برای رفتن به مجلس ازراههای مختلف تلاش میکنیدتابه مجلس راه پیداکنی.پس معلوم شدنه برای خدمت وحل مشکلات موکلین مردم حوزه انتخابیه خودهمدان و....بلکه دایره تفکرحضرتعالی گرفتن ماشین ومقایسه بانمایندگان قبلی وفرمانداروبخشدار.صدافسوس که دیگه حرفی برای گفتن نیست.بایدخدامدنظرمون باشه برای خدمت به خلق واستفاده ازنیروهای انقلابی درمساجدوحتی شده برای رفتن به روستاازخودروهای کرایه ای..اینگونه خدمت به مردم نه تنهاازشاُن انسان نمی کاهد..بلکه هم به شاُن انسان فزونی میدهدوهم نزدپروردگارعالم اجردنیوی واخروی دارد.ودرنزدمردم عزیزمیشود.خدانگهدارهمه باشد

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام هه چی فکر کردین ملت بیچاره چرا واسه نماینده شدن له له میزنن واسه اینکه حقوق نجومی دارن واسه اینکه بتونن با دزدان بزرگ مملکت دست به یکی بشن و خلاصه این بنده خدا هم بتونه از امکانات خارج ازکشور رو برای هفت نسلشون تهیه کنن وسلام

ارسال نظر