|
کدخبر: 185018

آبروی زن یزدی را در شهر بردند!

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد از شناسایی فردی خبر داد که اقدام به مزاحمت و توهین و انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان کرده بود.

عکس‌های خصوصی زن جوان یزدی آبرویش را برد. عکس‌های خصوصی این زن در اینستاگرام توسط یک مرد پلید پخش شد. وقتی زن جوان عکس‌های خصوصی‌اش را دید که در شهر پخش شده است نزد پلیس رفت و شکایت کرد.

 سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در خصوص این خبر گفت: خانم جوانی با مراجعه به این پلیس عنوان کرد فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ساختن چندین صفحه به نام وی نموده است و ضمن بارگزاری تصاویر خصوصی و خانوادگی اش، به توهین و فحاشی علیه او اقدام کرده است.

این مقام مسئول گفت: پس از اخذ اظهارات شاکی و جمع آوری مستندات لازم، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضارشد.

وی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات به عمل آمده ضمن اظهار ندامت از کرده خود، بیان کرد که مدتی قبل با شاکیه نامزد بوده است که بنا به دلایلی منجر به ازدواج نگردید، وقتی متوجه می‌شود که نامزد سابقش ازدواج کرده است، با سوء استفاده از تصاویر خصوصی و خانوادگی او که در صفحه‌اش موجود بود صفحاتی ناشناس در اینستاگرام ایجاد کرده و با انگیزه حسادت و انتقام گیری اقدام به انتشار تصاویر و توهین به وی نموده بود.

این مقام انتظامی تاکید کرد: عدم آگاهی شهروندان نسبت به تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی و بارگزاری تصاویر خصوصی و خانوادگی در این فضا باعث بروز مشکلاتی برای افراد می‌شود که لزوم هوشیاری و آگاهی هرچه بیشتر شهروندان را در استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌طلبد.

سرهنگ ابوطالبی گفت: برابر قانون با افرادی که اقدام به مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی شهروندان می‌کنند، برخورد خواهد شد. لذا از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه جرم در فضای مجازی موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات، مردمی به این پلیس اعلام کنند.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...