|
کدخبر: 172204

شامپانزه ها برای باغ وحش صفادشت درس عبرت نشده بود!

از باغ وحش صفادشت به دلیل جریحه‌دار شدن اذهان عمومی و تلف شدن گورخر شکایت می‌شود.

 

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط‌زیست استان تهران اداره کل محیط‌زیست شهرستان ملارد درخصوص اقدامات اخیر مسئولان باغ وحش صفادشت به دلیل جریحه‌دار شدن اذهان عمومی و تلف شدن گورخر خبر داد.

محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط‌زیست استان تهران از اقدام قانونی و حقوقی اداره کل محیط‌زیست شهرستان ملارد در خصوص اتفاقات اخیر انتقال گورخر افریقایی از سوی مسئولان باغ وحش صفادشت خبر داد و گفت: از مسئولان این باغ وحش به دلیل جریحه‌دار شدن اذهان عمومی و تلف شدن یک رأس گورخر منتقل شده از کشور هلند شکایت شده است.

اخرین جزییات از پرونده مرگ گورخر در صفادشت

وی با تاکید بر اینکه این مجموعه بنابر مجوزهای صادر شده به عنوان مرکز نگه داری از حیات وحش شناخته می‌شود نه باغ وحش، اظهارکرد: طی سال‌های اخیر این مرکز توسعه داده شده اما به دلیل نزدیکی به یک مرکز آموزشی و ضوابط جدید سازمان محیط‌زیست مبنی بر عدم اعطای مجوز باغ وحش امکان دریافت این مجوز را ندارد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط‌زیست استان تهران از بازدید دو روز گذشته‌اش از این مرکز خبر دادده و اعلام کرد: دو گورخر ماده دیگر در وضعیت مناسبی قرار دارند.

کرمی با بیان اینکه این مرکز به دلیل تخلفات سال گذشته و تلف شدن شامپانزه اخطاریه گرفته بود، گفت: دامپزشکی هنوز به طور رسمی دلیل تلف شدن این گورخر نر را اعلام نکرده است و اگر خطا و قصوری در جریان نقل و انتقال از سوی صفادشت مشخص شود برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...