|
کدخبر: 135891

سارقان سر ۱۷ پزشک و استاد دانشگاه کلاه گذاشتند!

از ۱۷ نفر از پزشکان و استادان دانشگاه با جعل عنوان کارمند امور مالی در استان مرکزی کلاهبرداری شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از شناسایی دو زندانی سابقه دار که با جعل عنوان کارمند امور مالی و ادعای تداخل حساب از ۱۷ پزشک و استاد دانشگاه و هدایت آنها به خودپردازها از حساب بانکی شان برداشت کرده بودند، ‌خبر داد.

سرهنگ "کامیار چهری" رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در چند روز گذشته گزارش هایی از سوی برخی از پزشکان و اساتید دانشگاهی در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شان به این پلیس گزارش شد و تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس بررسی تخصصی موضوع را آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکیان مشخص شد که فردی با معرفی خود به عنوان کارمند امور مالی بیمارستان و یا دانشگاه با آنان تماس گرفته و بیان کرده مبالغی به صورت اشتباه به حساب آنان واریز شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه فرد تماس گیرنده با بیان احتمال مسدود شدن حساب بانکی آنان، از مخاطب خود که از بین پزشکان و اساتید دانشگاهی انتخاب می‌کرده، درخواست می‌کند به خودپرداز مراجعه کرده و با بی‌دقتی فرد مخاطب در انجام عملیات بانکی از موجود حساب بانکی شان برداشت می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ادامه اظهارکرد: بلافاصله با آغاز بررسی‌های فنی و علمی کارآگاهان پلیس، متهمان این پرونده که دو زندانی با سوابق سنگین کیفری در یکی از استان‌های دیگر کشور بودند، شناسایی و با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، مراحل بازجویی از آنان آغاز شد.

وی تصریح کرد: در بازجویی انجام شده از متهم اصلی این پرونده مشخص شد که وی به علت شغل قبلی خود با اصطلاحات مالی آشنایی کامل داشته و با به‌دست آوردن شماره تلفن قربانیان خود از طریق فضای مجازی، ‌با آنان تماس گرفته و با جلب اعتماد آنان و تحت عنوان کارمند امور مالی و کشاندن آنان به خودپرداز، از حسابشان با این شگرد برداشت می‌کرده است.

چهری ادامه داد: در تحقیقات پلیس، دو متهم پرونده به ۱۷ مورد کلاهبرداری در شهرستان اراک اعتراف کردند که ادامه تحقیقات از این افراد همچنان ادامه دارد.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر