|
کدخبر: 121919

علت انفجار مهیب در نسیم شهر مشخص شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران درپی دیدار خود از محل انفجار نسیم شهر آخرین جزییات این حادثه را تشریح کرد.

حوادث علت انفجار مهیب در نسیم شهر مشخص شد

محمد تقی زاده در تشریح جزییات حادثه انفجار نسیم شهر گفت: علت اصلی حادثه در دست بررسی است اما دلیل انفجار، کپسولی بوده که در یک باتری‌سازی وجود داشته که این کپسول تحویل عوامل انتظامی شده تا علت حادثه بررسی شود.

وی افزود: بر اثر انفجار این کپسول مغازه باتری‌سازی تخریب شده و خود باتری ساز نیز متاسفانه فوت کرده است و دو مغازه مجاور نیز که یکی از آنها جلوبندی‌سازی خودرو بوده تخریب شده‌اند. بیشتر مصدومین حادثه آسیب‌های سطحی داشتند که به صورت سرپایی درمان شدند.

وی ادامه داد: خسارت به ساختمانهای مجاور جزئی و در حد شکستن شیشه بود؛ در حقیقت طبقات بالایی مغازه باتری‌سازی خسارت در حد ترک بر روی دیوارها بوده که برای اطمینان تخلیه شدند، اما در سایر ساختمانهای مجاور خسارت وارده در حد شکستن شیشه‌ها بوده است که برآورد ریالی خسارت‌ها امروز انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه خسارت جدی به دو مغازه وارد شده است، افزود: اینکه در خبرها اعلام شد در این حادثه خودروها آسیب دیدند تنها خودروهای عبوری بوده‌اند که در حد شکسته شدن شیشه و بر اثر پرتاب ترکش‌های ناشی از انفجار آسیب دیده‌اند.

وی ادامه داد: این حادثه در روز جمعه و تعطیل اتفاق افتاده و مغازه‌های مجاور نیز تعطیل بودند لذا خوشبختانه خسارت‌های جانی و مالی کمتری حادث شده چرا که اگر درون مغازه‌های مجاور خودرو و افراد برای اخذ خدمات خودرویی حضور داشتند شاید خسارت‌های جبران ناپذیر بسیار بیشتری در این حادثه مشاهده می‌کردیم.

تقی زاده تاکید کرد: بر همین اساس تمامی کارگاه‌ها و مغازه‌های ارائه‌کننده خدمات خودرویی (تعمیرگاه ها) به ویژه آن دسته که در نزدیکی بافت مسکونی قرار دارند باید به موارد ایمنی توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر