|
کدخبر: 151892

هشدار سازمان هواشناسی درباره بارش شدید برف و باران

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا آخرین روز آلودگی هوا در کلانشهرها است و از فردا با ورود سامانه بارشی جدید به کشور بارش‌ها از غرب آغاز و روز دوشنبه در شرق سواحل خزر پایان می‌یابد.

«کبری رفیعی» درباره وضعیت جوی کشور گفت: تا روز پنجشنبه جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت در اغلب نقاط کشور داریم.

وی ادامه داد: از اواخر وقت پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود که موجب بارندگی و کاهش نسبی دما در منطقه غرب و شمال غرب خواهد شد.‌ همچنین روز جمعه بارش‌ها در استان‌هایی که در دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی قرار دارند آغاز خواهد شد.

به گفته رفیعی روزهای شنبه و یکشنبه بارش‌ها شدت بیشتری خواهد داشت و گستره بارش‌ها غرب و سواحل دریای خزر را در برمی‌گیرد و روز دوشنبه فعالیت این سامانه به شرق سواحل دریای خزر محدود می‌شود و به‌تدریج کشور را ترک می‌کند.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در این مدت، بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف خواهدبود و در مناطق غرب و جنوب غرب همراه با رعد و برق و در مناطق مستعد وقوع تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که این سامانه بارشی با جریانات جنوبی گرم همراه است در دامنه رشته کوه البرز سبب ذوب برف و افزایش حجم روان آب در مناطق کوهپایه‌ای خواهد شد.

رفیعی گفت: دمای هوا از روز جمعه در شمال غرب و غرب کشور بین ۵ تا ۱۰ درجه، از روز شنبه در سواحل دریای خزر بین ۶ تا ۱۰ ردجه و روز یکشنبه در مناطق شرق و جنوب و مرکز کشور کاهش دما بین ۶ تا ۸ درجه خواهد شود.

وی گفت: آسمان تهران امروز کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود. در عصر امروز افزایش ابر و فردا دما یک درجه سردتر می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر