|
کدخبر: 140004

کدام دارو روند کرونا را متوقف می کند؟

محققان دریافتند درمان کروناویروس با داروی ضدویروسی جدید موسوم به مولنوپیراویر به طورکامل موجب توقف انتقال ویروس در مدت ۲۴ ساعت می‌شود.

جامعه کدام دارو روند کرونا را متوقف می کند؟

محققان دریافتند درمان کروناویروس با داروی ضدویروسی جدید موسوم به مولنوپیراویر به طورکامل موجب توقف انتقال ویروس در مدت ۲۴ ساعت می شود.

 محققان دانشگاه ایالتی جورجیا در ابتدا پی بردند که این دارو در مقابله با ویروس آنفلوانزا قوی است.

دکتر «ریچارد پلمپر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این اولین تأیید داروی خوراکی قابل دسترس است که به سرعت موجب توقف انتقال کروناویروس می‌شود.»

از آنجا که این دارو را می‌توان از طریق دهان مصرف کرد، روند درمان می‌تواند زودهنگام و با فایده سه برابری آغاز شود: جلوگیری از پیشرفت بیماری به نوع حاد و شدید آن، کوتاه کردن مرحله عفونی در جهت کاهش عوارض اقتصادی و اجتماعی از انزوای طولانی مدت بیمار و توقف سریع شیوع محلی.

به گفته پلمپر، «ما اوایل اذعان کرده بودیم که مولنوپیراویر دارای فعالیت گسترده‌ای علیه ویروس‌های RNA تنفسی است و درمان حیوانات آلوده به عفونت ریه با این دارو میزان ذرات ویروسی را تا چندین مرتبه کاهش داده و انتقال را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «از اینرو این خواص موجب می‌شود داروی مولنوپیراویر گزینه بسیار خوب و قدرتمندی برای کنترل کووید ۱۹ باشد.»

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: برنا

ارسال نظر