|
کدخبر: 192766

چه میزان واکسن کرونا به کشور وارد شده است؟

معاون فنی و امور گمرکی گمرک گفت: بر اساس آخرین آمار ثبت شده در گمرک، ۲۳ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۶۱۰ دُز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

تجارت چه میزان واکسن کرونا به کشور وارد شده است؟

مهرداد جمال ارونقی گفت: صبح امروز یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن از مبدأ چین به فرودگاه امام وارد شد که به این ترتیب جمع کل واکسن‌ های وارداتی به کشور به عدد ۲۳ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۶۱۰ دُز رسید.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور افزود: محموله امروز نوزدهمین محموله واکسن وارداتی از چین و سی و ششمین محموله وارداتی واکسن از بهمن سال گذشته تاکنون بوده که تشریفات آن در حداقل زمان و در پای پرواز انجام شده و در اختیار نمایندگان وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته محموله‌های دیگری از واکسن وارداتی در حال بارگیری و ارسال به سمت کشور است که به نظرم فردا و پس فردا نیز محموله‌هایی از این دست خواهیم داشت.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور درباره واردات سرم نیز گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، امروز هفتاد و یکمین کامیون حاوی سرم دارویی از گمرک بازرگان وارد کشور شد و به مقصد تهران ادامه مسیر داد که این محموله‌ها به گمرک تهران (شهریار) و گمرک فرودگاه امام خمینی وارد و با حداقل تشریفات و به صورت حمل یکسره ترخیص می‌شود.

ارونقی افزود: اگر چه برای اقلامی مانند واکسن بنا بر درخواست صاحب کالا حمل یکسره انجام می‌شد، اما الزام و اجباری در این باره وجود نداشت تا اینکه هفته گذشته بخشنامه‌ای برای حمل یکسره سرم دارویی نیز صادر شد.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور ادامه داد: اکنون وضع موجودی سرم دارویی به دامنه مطلوب رسیده و پایدار شده است.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...