|
کدخبر: 181472

با بهترین تفنگ روسی آشنا شوید + عکس

پیتر سیچیو، کارشناس نظامی در مقاله ای برای تارنمای «۱۹ فورتی فایو» نوشت که تفنگ تک تیرانداز دراگونوف بهترین تفنگ روسی است که نیاز به تغییر جدی ندارد.

بین‌الملل با بهترین تفنگ روسی آشنا شوید + عکس

به گفته وی، مهترین برتری آن، ساختار ساده آن است که به دلیل این ویژگی عالی، استفاده، تعمیر این سلاح خیلی راحت انجام می شود. این تفنگ برای ارتش روسیه خیلی مناسب است. یکی از گزینه های آن «اس دی وی ام» است که در این نوع ارگونومی آن بهبود یافته است. به عقیده وی« بسختی می توان سلاح بهتری ساخت».

سلاح دراگونوف، یک تفنگ تک‌تیرانداز نیمه خودکار و دوربین‌دار ساخت اتحاد جماهیر شوروی با عملکرد تا اندازه‌ای شبیه به کلاشنیکف است که با فشار غیرمستقیم گاز باروت مسلح می‌شود و از فشنگ‌های ۵۴×۷٫۶۲ استفاده می‌کند. این سلاح گاهی سیمونوف هم نامیده می‌شود در حالی که سیمونوف یک سلاح قدیمی‌تر است که از فشنگ ۳۹×۷٫۶۲ استفاده می‌کند همچنین خشاب آن ۱۰فشنگ در خود جای می دهد.

 دوربینش pso1 با زوم ۴ و زاویه دید ۶ درجه با برد ۱۳۰۰ متر این سلاح با آنکه بیشتر به سلاح تک تیرانداز معروف است و در اصل به منظور پشتیبانی سربازان در جبهه ساخته شده‌است زیرا سلاح کلاشنیکف دقت تیر بعد از ۴۰۰ متر را ندارد و پس از ۹۰۰ متر بی تأثیر است.

تفنگ تک تیرانداز دراگونوف، یکی از رایج ترین تفنگ های تک تیرانداز در جهان است. ارتش های بیش از ۳۰کشور جهان به این تفنگ مسلح هستند.

محسنات و برتری های تفنگ تک تیرانداز دراگونوف: فشنگ پرقدرت مخصوص تفنگ 7,62х54R، دقت زیاد، سرعت زیاد تیراندازی، ۳۰شلیک در دقیقه، حجم بالای آتش، وسایل خوب اتوماتیک و بصری اپتیک، برد زیاد تیراندازی موثر.

 

منبع: اسپوتنیک

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...