|
کدخبر: 148988

اعلام جزییاتی از ۱۷ فرمان جدید بایدن

جو بایدن در نخستین روز ریاست جمهوری خود ۱۷ دستور اجرایی را امضا می‌کند که تعدادی از آنها لغو فرمان‎های اجرایی دونالد ترامپ خواهد بود.

بین‌الملل اعلام جزییاتی از ۱۷ فرمان جدید بایدن

«جو بایدن»، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا، در نخستین روز ریاست جمهوری خود، ۱۷ اقدام اجرایی در زمینه‌های مختلف مانند تغییرات آب و هوایی، کرونا و مهاجرت امضا خواهد کرد.

به گزارش «سی بی‌اس»، از این ۱۷ اقدام، ۱۵ مورد دستور اجرایی هستند که تعدادی از آنها لغو دستور‌های اجرایی ترامپ هستند.

این اقدامات اجرایی تغییراتی را در رویکرد‌های امریکا در قبال موضوعاتی مانند شیوع کرونا ایجاد می‌کند.

اما تعدادی از این دستورات اجرایی به طور مستقیم اقدامات ترامپ در زمینه‌هایی مانند محیط زیست، مهاجرت و تغییرات نظارتی را هدف قرار می‌دهد.

در زمینه کرونا، از جمله اقدامات بایدن، بازگشت امریکا به سازمان جهانی بهداشت است که دولت ترامپ از آن خارج شده بود.

در زمینه محیط‌زیست نیز امریکا به توافق آب و هوایی پاریس بازمی گردد.

از دیگر دستورات اجرایی بایدن به حساب آوردن غیر امریکایی‌ها در سرشماری خواهد بود که دونالد ترامپ در جولای ۲۰۲۰ دستور حذف مهاجران غیرقانونی را از سرشماری‌ها صادر کرده بود.

از جمله دستورات اجرایی ترامپ که قرار است بایدن در نخستین روز ریاست جمهوری خود، آنها را لغو کند، ممنوعیت ورود به امریکا از چند کشور با اکثریت مسلمان خواهد بود.

سال ۲۰۱۷ ترامپ دستور اجرایی منع ورود از کشور‌های سوریه، ایران، عراق، سودان، لیبی، سومالی و یمن را امضا کرد و در سال ۲۰۲۰ نیز کشور‌های نیجر، میانمار، قرقیزستانو تانزانیا را به این فهرست اضافه کرد.

تغییر در اولویت‌های دونالد ترامپ در بازداشت مهاجران از سوی اداره گمرک و حفاظت مرزی و متوقف کردن ساخت دیوار مرزی مکزیک از جمله اقدامات دیگر بایدن خواهد بود.

منبع: جهان نیوز

ارسال نظر