|
کدخبر: 141806

آمار جهانی کرونا (۹۹/۰۹/۲۵)

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۷۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۱ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۲۶ نفر از مبتلایان به کرونا نیز بهبود یافته‌اند. روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

امریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۶.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۳۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از امریکا به ترتیب با بیش از ۹.۹ و ۶.۹ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین درحال‌حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا از ۶۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس نیز از ۶۴ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۸ هزار و ایران نیز بیش از ۵۲ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار، روسیه با بیش از ۴۷ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. امریکا: ۱۶ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۸۰ مبتلا، ۳۰۸ هزار و ۹۱ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۵۰۷ مبتلا، ۱۴۳ هزار و ۷۴۶ قربانی

۳. برزیل: شش میلیون و ۹۲۹ هزار و ۴۰۹ مبتلا، ۱۸۱ هزار و ۹۴۵ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۶۸۱ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۴۷ هزار و ۳۹۱ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۱۵ مبتلا، ۵۸ هزار و ۲۸۲ قربانی

۶.انگلیس: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۶۶ مبتلا، ۶۴ هزار و ۴۰۲ قربانی

۷. ترکیه: یک میلیون و ۸۶۶ هزار و ۳۴۵ مبتلا، ۱۶ هزار و ۶۴۶ قربانی

۸. ایتالیا: یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۷۳۷ مبتلا، ۶۵ هزار و ۱۱ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۶۲ هزار و ۳۶ مبتلا، ۴۸ هزار و ۱۳ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۲۲۲ مبتلا، ۴۱ هزار و ۴۱ قربانی

براساس آمار فوق درحال‌حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از آمریکا، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر