|
کدخبر: 139188

پوتین دستور واکسیناسیون کرونا را صادر کرد

«ولادیمیر پوتین» دستور واکسیناسیون گسترده ضد کرونا در روسیه از هفته آینده را صادر کرد.

بین‌الملل پوتین دستور واکسیناسیون کرونا را صادر کرد

« ولادیمیر پوتین » دستور واکسیناسیون گسترده ضد کرونا در روسیه از هفته آینده را صادر کرد.

رئیس جمهور روسیه به مقامات بهداشتی این کشور دستور داده تا واکسیناسیون گسترده ضد کرونا را از هفته آینده آغاز کنند.

پوتین خطاب به «تاتیانا گولیکووا»، معاون نخست وزیر روسیه گفته است «شما از هفته آینده به من گزارش نخواهید داد، اما واکسیناسیون گسترده را آغاز می‌کنید.»

لحظاتی بعد از این دستور پوتین، «میخائیل موراشکو»، وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که پیش از این ۱۰۰ هزار نفر در این کشور در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند و روسیه واکسن اسپوتنیک ۵ را به سازمان ملل ارائه داده است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه، نیز روز جمعه گذشته اعلام کرد که روند واکسیناسیون بیش از ۴۰۰ هزار سرباز این کشور برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا آغاز شده است.

او در نشست شورای اداره نظامی روسیه گفت: واکسیناسیون نیرو‌های مسلح روسیه علیه ویروس کرونا آغاز شده و قرار است بیش از ۴۰۰ هزار سرباز واکسن دریافت کنند و این تصمیم به دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، اجرایی شده است.

شویگو افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز تاکنون واکسن دریافت کرده اند و تا پایان سال تعداد سربازان واکسینه شده به ۸۰ هزار نفر می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • هادی اجتهادی ارسالی در

    انشاللخ بزودی زود در کل کره زمین و بایار ی ایمه ه ی و پیامبر اکرم و حضرت فاطمه زه را برای شیعیان و ایرانیان بزودی زود یرو س منحوس کرونا شکست بخورد و ما اورد بکشیم همسرم گرفته یکهفته است اسایش ن نداریم د کتر سوزن و......

ارسال نظر