|
کدخبر: 132414

بایدن: نمیدانم پیروز می‌شوم یا نه

نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا همزمان با گذشت چند ساعت از آغاز این رویداد مهم گفت که نمی‌داند در این انتخابات پیروز خواهد شد یا خیر.

بین‌الملل بایدن: نمیدانم پیروز می‌شوم یا نه

جو بایدن روز سه‌شنبه در پاسخ به پرسشی در این رابطه که آیا مطمئن است در مسیر پیروزی در انتخابات قرار دارد؟، گفت: خوب، نمی‌دانم.

وی در جمع خبرنگاران در منطقه ولمینگتون با یادآوری اینکه ممکن است در شب سه‌شنبه نتایج مشخص نشود، گفت: اگر مسئله‌ای برای امشب باشد که بگویم، در مورد آن صحبت خواهم کرد. اگر نباشد تا زمانیکه آراء فردا شمرده شود، صبر خواهیم کرد.

بایدن در پاسخ به این پرسش که آیا وی قصد دارد به ترامپ پاسخ دهد در صورتی که او قبل از مشخص شدن نتایج اعلام پیروزی کند، گفت که وی این مسئولیت را ندارد که در این رابطه پاسخ دهد و بستگی به آن دارد که ترامپ چه بگوید و چطور در این رابطه صحبت کند.

نامزد دمکرات انتخابات امریکا افزود: روسای جمهوری نمی‌توانند مشخص کنند که چه آرایی شمرده شده و چه آرایی شمره نشده بلکه رای دهندگان تعیین می‌کنند چه کسی رئیس‌جمهوری خواهد بود. مهم نیست ترامپ چه کاری می‌کند و چه می‌گوید، رای‌ها شمرده خواهند شد.

بایدن در ادامه نسبت به مشارکت گسترده در این انتخابات در میان ایالت‌های مهم ابراز اطمینان داد.

بایدن ساعاتی پیش نیز در ایالت پنسیلوانیا در جمع هوادارانش گفت که شاهد مشارکت رای دهندگان بیشتری در انتخابات امسال در مقایسه با کل انتخابات‌های تاریخ امریکا خواهیم بود.

بایدن افزود که به او گفته‌اند که انتظار حضور بیش از ۱۵۰ میلیون رای دهنده در این انتخابات را داشته باشد.

منبع: تابناک

ارسال نظر