|
کدخبر: 131967

کمتر از ۲۴ ساعت تا انتخابات آمریکا / ترامپ جلوتر است یا بایدن؟

کمتر از ۲۴ ساعت دیگر تا انتخابات امریکا باقی مانده است و برآیند نظرسنجی‌ها تاکنون حاکی از آن است که آرای جو بایدن با اختلاف ۸ درصد نسبت به دونالد ترامپ برتری دارد.

بین‌الملل کمتر از ۲۴ ساعت تا انتخابات آمریکا / ترامپ جلوتر است یا بایدن؟

هنوز نه دموکرات‌ها و نه جمهوری‌خواهان هیچ‌کدام نمی‌توانند با خیال آسوده خود را برنده کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ بدانند. اگرچه تکلیف رای برخی از ایالت‌ها از قبل مشخص بوده، اما برخی از ایالت‌های مهم و سرنوشت‌ساز هنوز وضعیت مبهمی دارند.

چراکه رقابت بین این دو نامزد در ایالت‌های مهمی چون فلوریدا، کارولینای شمالی و آریزونا نزدیک گزارش شده و هنوز مشخص نیست چه کسی می‌تواند ۲۷۰ رای الکترال را بگیرد و به کاخ سفید برود.

براساس نظرسنجی‌ها تا کنون بایدن توانسته در ایالت کلیدی پنسیلوانیا ۷ درصد از ترامپ جلوتر باشد و در ایالت‌های میشیگان و ویسکانسین هم ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر است. دموکرات‌ها در حالی اکنون در این ایالت‌ها از جمهوری‌خواهان جلوترند که در انتخابات ۲۰۱۶ ترامپ رای این سه ایالت را به خود اختصاص داده بود.

در ایالت آیووا و تگزاس هم رقابت بین این دو حزب بسیار نزدیک به هم است. حال باید دید کدام نامزد می‌تواند بیشترین رای الکترال را کسب کند.

سیستم انتخاباتی امریکا

در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، تعداد آرای مردم به تنهایی تعیین‌کننده پیروز نهایی انتخابات نیست. بلکه آن چیزی که برنده را مشخص می‌کند تعداد آرای الکترال هر ایالت است. تعداد آرای الکترال‌ در سراسر امریکا ۵۳۸ رای است و فردی که بتواند ۲۷۰ (۵۰ درصد آرا + یک رای) را به‌دست بیاورد به کاخ سفید می‌رود.

اما رای الکترال چیست؟ هر ایالتی تعداد متفاوتی نماینده در مجلس نمایندگان و سنای این کشور دارد. تعداد نمایندگان (الکترال‌ها) در هر ایالت با دیگری متفاوت است. در شمارش آرا برای انتخابات ریاست جمهوری، آرای الکترال اهمیت ویژه دارد.

منبع: تجارت نیوز
 • marya ارسالی در

  بایدن

 • ناشناس ارسالی در

  ما ایرانیها برای رئیس جمهورخودمون نمیتون یم تصمیم بگیریم همش سیاه بازیه کلا همه ک شورها که ایران هم جزوشون هست رئیس جمهور از قبل تعینن شده است بقیه اش همه سیاه با زیه

 • مدرس دانشگاه ارسالی در

  باز هم نظرسنجی و چرت و پرت سنجی های الکی و قلابی به نفع بایدن. جالبه 93 میلیون ن فر تا حالا رای قطعی دادن اونوقت هنوزم دا ره نظرسنجی میشه و یک مشت چرندیات پوچ و خ یالبافی که همیشه هم 180 درجه عکسش درست د رمیاد از طرف بنگاههای دروغ پراکنی مثل CN N به نفع بایدن ابله گفته میشه و متاسفانه یه عده ای از خبرگزاریهای ایرانی هم با آ ب و تاب این دروغها رو روش مانور میدن.

 • رضا کاظمی ارسالی در

  ترامپ ملعون در میاد

ارسال نظر