|
کدخبر: 126732

آذربایجان: رئیس جمهور قره‌باغ زخمی شد

معاون الهام علی‌اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از حمله به پناهگاه رئیس جمهور قره‌باغ و مجروحیت شدید وی خبر داد ولی دولت ارمنستان آن را تکذیب کرد.

بین‌الملل آذربایجان: رئیس جمهور قره‌باغ زخمی شد

هکمت حاجیف، دستیار رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز یکشنبه در جلسه‌ای توجیهی از زخمی شدن آراییک هاروتیونیان، رهبر جمهوری قره باغ بر اثر حمله شدید نیروهای آذربایجان خبر داد.

حاجی‌اف گفت: «در طی یک حمله سنگین توسط ارتش جمهوری آذربایجان به محل استقرار رهبر جمهوری خودخوانده قر‎ه‌باغ کوهستانی، آراییک هاروتیانیان به شدت زخمی شد.»

به گفته حاجی‌اف، رئیس جمهور قره‌باغ در زمان حمله در یک پناهگاه زیر زمینی به سر می‌برده است.

در همین حال، مرکز اطلاع رسانی دولت ارمنستان با استناد به سخنگوی هاروتیان، وگرام پوگوسیان، بیانیه آذربایجان را تکذیب کرد. در این گزارش آمده است: «آذربایجانی‌ها امروز به طور فعال اطلاعاتی مبنی بر زخمی شدن رئیس جمهور هاروتیونیان را منتشر می کنند. این با واقعیت مطابقت ندارد.»

درگیریهای مجدد بین آذربایجان و ارمنستان از روز یکشنبه گذشته ۲۷ سپتامبر آغاز شد، در حالی که نبردهای شدیدی میان ارتش این دو کشور در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی در گرفت. این منطقه در تابستان ۲۰۱۴، در آوریل سال ۲۰۱۶ و همینطور در جولای گذشته شعله‎های جنگ را تجربه کرد. آذربایجان و ارمنستان حکومت نظامی وضع کردند و تحرکات نظامی خود را افزایش دادند. هر دو طرف درگیری گزارشاتی از تلفات در میان غیرنظامیان خود داده‌اند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر