|
کدخبر: 167250

روز خوب نمادهای بانکی در بورس + نمودار

امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ شاخص کل بورس پس از ۴ روز رشد کرد و قیمت سهام اغلب نمادهای بانکی افزایش یافت.

بورس روز خوب نمادهای بانکی در بورس + نمودار

در معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس ۲ هزار و ۸۲۴ واحد رشد کرد و به سطح یک میلیون و ۲۱۹ هزار واحد رسید.

صعود شاخص کل

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس صعودی شد و در ۱۰ دقیقه ابتدایی حدود ۳ هزار واحد رشد کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز دوشنبه ۲ هزار و ۸۲۴ واحد صعود کرد و به سطح یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۶۹۹ واحد رسید.

اما شاخص هم‌وزن در پایان معاملات ۹۹ واحد نسبت به روز دوشنبه پائین آمد و در رقم ۴۳۱ هزار و ۶۷۳ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۴ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۷۸۴ واحد رسید.

شاخص- کل

شاخص- هم-وزن

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه ، ۴۹ نماد رشد قیمت داشتند که ۳۹ نماد بورسی و ۱۰ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۲۵۹ نماد کاهش قیمت داشتند که ۱۷۲ نماد بورسی و ۸۷ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۱۱ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۵۸ درصد بازار افت قیمت داشتند.

کاهش خروج پول حقیقی

در روز سه‌شنبه بار دیگر شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم اما از میزان آن ۱۹۳ میلیارد تومان معادل ۴۰ درصد کاسته شد و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به ۲۸۵ میلیارد تومان رسید. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام برکت (داروسازی برکت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۷۲ میلیارد تومان بود. پس از برکت، وملل (موسسه اعتباری ملل) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار

امروز «شستا»، «وبملت» و «فملی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای فارس، پارسان و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ذوب، بپیوند و شگویا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار؛ روز خوب نمادهای بانکی

در روز صعود شاخص کل سهام اغلب نمادهای بانکی افزایش قیمت داشتند. نماد وبملت (بانک ملت) که بیشترین ورود پول حقیقی را نیز ثبت کرد رشد ۵.۵ درصدی داشت. در کنار وبملت دیگر نمادهای بانکی مانند وتجارت، وبصادر، وپاسار، وپارس، وخاور، ونوین و وکار همگی رشد قیمت داشتند.

کاهش ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه ۲۶ درصد کاهش یافت و در رقم ۵۱ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۰ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۸۷۲ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید ۳۴ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و فنوال (نورد آلومینیوم) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۷۴ میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی) بیشترین صف فروش را داشتند.

 امروز در سمت تقاضا، ۸۰ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۲۰ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، ۸۷ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۱۳ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۹ هزار و ۵۰۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌گذشته ۷۷ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۴۶ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۳ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رسید.

برکت در صدر جدول ارزش معاملات

در معاملات امروز برکت (داروسازی برکت) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۲۳۲ میلیارد تومان بود.

پس از برکت، بانک ملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و ایران خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن سایپا و بانک تجارت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

سایپا صدرنشین جدول حجم معاملات

در جدول حجم معاملات امروز نیز خساپا (خودروسازی سایپا) با تعداد ۷۱۸ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۲۲۶ سهم در صدر قرار گرفته است. ایران خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به بانک تجارت تعلق داشت. دو نماد بانکی وبملت (بانک ملت) و وبصادر (بانک صادرات) نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

حجم -معاملات

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...