|
کدخبر: 146813

معاملات مشکوک چند نماد در بورس

در روز رشد ۲۰ هزار و ۸۲۲ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، قدیمی‌ترین شرکت بورس، تامین سرمایه بانک ملت، دو سرمایه‌گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک چند نماد در بورس

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با بهبود تقاضا آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با رشد ۲۰ هزار و ۸۲۲ واحدی و کسب دوباره کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۱ و ۵.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به همراه بانک صادرات با داد و ستد بیش از ۷۸۹، ۷۷۴، ۵۶۴، ۴۸۷ و ۲۸۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت تولید برق عسلویه مپنا حاضر در بازار دوم فرابورس با رشد ۳ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۵.۹ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران اردبیل، همکاران سیستم، توزیع داروپخش، کارتن ایران، هتل پارسیان کوثر اصفهان، پارس سرام، تامین سرمایه بانک ملت، بهداشتی ساینا، نفت پارس (قدیمی‌ترین شرکت حاضر در بورس از ۱۵ بهمن سال ۱۳۴۶)، مبین وان کیش، مس تکنار، سیمان دشتستان، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق و پتروشیمی اصفهان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی اصفهان، قدیمی‌ترین شرکت بورس، تامین سرمایه بانک ملت، دو سرمایه‌گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر