|
کدخبر: 145718

کدام نمادها بیشترین ارزش معاملات را داشتند؟

شاخص کل بورس امروز بیش از ۱۹ هزار واحد افزایش یافت و ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس از مرز ۱۵ هزار میلیارد تومان گذشت.

بورس کدام نمادها بیشترین ارزش معاملات را داشتند؟

شاخص کل بورس امروز بعد از چند روز متوالی قرار گرفتن در دامنه منفی امروز با افزایش تقاضا و اقبال سهامداران آغاز به کار کرد و در نهایت با بیش از ۱۹ هزار واحد افزایش به ۱ میلیون و ۳۷۴ هزار واحد رسید. در دو بازار بورس و فرابورس نزدیک ۱۱ میلیارد سهم جابجا شد و ارزش معاملات بازار امروز از مرز ۱۵ هزار میلیارد تومان گذشت.

در میان صنایع امروز گروه خودرو بیشترین حجم و ارزش معاملات را آن خود کرد. در این گروه ۲ میلیارد و ۹۶۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان جابجا شد. گروه بانکی با جابجایی ۱ میلیارد و ۶۲۹ میلیون سهم دومین گروه پرحجم بازار بود و گروه مواد غذایی نیز با جابجایی ۳۷۹ میلیون سهم گروه سوم بازار به لحاظ حجم معاملات شد.

بررسی ارزش معاملات بازار نشان می‌دهد بعد از گروه خودرو با بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را با ۷۵۵ میلیارد تومان از آن خود کردند و گروه بانکی که امروز نقش مهمی در برگشت بازار به روند صعودی داشت با ۷۰۶ میلیارد تومان گروه سوم بازار به لحاظ ارزش معاملات بودند.

در بین نمادها نیز «خودرو» با بیش از ۱ میلیارد سهم به ارزش ۳۲۲ میلیارد تومان بیشترین حجم معاملات و نماد «برکت» با جابجایی بیش از ۱۳۱ میلیون سهم به ارزش ۳۴۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

 

منبع: نبض بورس

ارسال نظر