|
کدخبر: 142884

معاملات مشکوک در گرانترین سهام سابق بورس

در روز افت ۵۸۷۰ واحدی شاخص، گرانترین سهم سابق، دو پتروشیمی، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار متعادل و با رشد نسبی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با افت ۵۸۷۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۳۹ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

بورس معاملات مشکوک در گرانترین سهام سابق بورس

به این ترتیب، بیش از ۱۱.۳ و ۶.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو، بانک تجارت، سایپا، بانک پارسیان به همراه بانک صادرات با داد و ستد بیش از ۹۹۲، ۸۶۳، ۶۶۹، ۴۷۵ و ۴۱۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۱ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت شیمیایی سینا حاضر در بازار دوم معاملات بورس (گرانترین سهم بازار تا ۷ مهر ماه) با رشد ۴.۸ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۲ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های بسته‌بندی ایران، خاک نسوز استقلال آباده، آبادگران ایران کیش، گلتاش، بیمه ملت، احیاء صنایع خراسان، پتروشیمی اصفهان، سرمایه‌گذاری شفا دارو، تکادو، سیمان هگمتان، کابل‌سازی ایران، سیمان فارس، آلومراد و پتروشیمی فن آوران مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور گرانترین سهم سابق، دو پتروشیمی، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر