|
کدخبر: 132758

۳ سناریو برای بازار بورس بعد از انتخابات آمریکا

بورس تهران در هفته بعد از انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟ سه سناریو در پیش است. آیا بازار سهام هم مثل بازارهای ارز و طلا هیجانی رفتار خواهد کرد؟

بورس ۳ سناریو برای بازار بورس بعد از انتخابات آمریکا

اولین سناریو برای بورس هفته بعد، رفتاری مثل بازارهای ارز و طلا در روز پنجشنبه است. یعنی با پذیرش برد بایدن در انتخابات به دلیل افت قیمت دلار، ریزش شدید دسته جمعی در سهام رخ دهد.

دومین سناریو رفتاری متفاوت داشتن است. امکان دارد هرچند سهام دلاری واکنش منفی نسبت به برد بایدن در انتخابات آمریکا از خود نشان دهند اما سهام شاخص‌ساز یا سهام کمتر مرتبط با دلار آن قدر رشد خوبی داشته باشند که روند بازار سهام یک روند صعودی قابل توجه شود. یا اینکه به دلیل ریزش قیمت در دو بازار طلا و دلار، نقدینگی جدید وارد بازار سهام شود و روند بورس را صعودی کند.

در سناریو سوم ممکن است مجددا برد ترامپ محتمل‌تر شود که آن وقت به دلیل برگشت قیمت دلار، احتمالا شاخص بورس روندی مشابه روز چهارشنبه خواهد داشت. این سناریوهای مورد اشاره به ترتیب محتمل بودن مورد اشاره قرار گرفتند. با این حال اخباری غیر از اخبار انتخابات آمریکا نیز ممکن است در روند بازار سهام هفته بعد تاثیر داشته باشند.

ـ معاون سازمان خصوصی‌سازی از بازگشایی معاملات صندوق پالایشی یکم، دومین ETF دولتی در هفته آینده خبر داد.

ـ معاون اول رئیس جمهور اصلاحیه مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس(ETF دولتی) را ابلاغ کرد.

ـ امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت، برای مشمولین این سهام از هفته اخیر فراهم شده است و سهامدارانی که از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها اقدام به فروش سهام خود کرده بودند می‌توانند نسبت به حذف آن اقدام کنند.

ـ عملیات بازارگردانی سهام ۵ شرکت شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، سیمان اصفهان، تکنوتار، سرامیک‌های صنعتی اردکان و غلتک‌سازان سپاهان در بورس تهران آغاز شد.

ـ سخنگوی دولت با بیان اینکه پیش بینی می‌شود قیمت‌ها روند کاهشی داشته باشد، گفت: بخشی از افزایش قیمت‌ها به خاطر این بود که نتوانسته بودیم ارز را به موقع تهیه کنیم و بدین واسطه کالا‌ها دیر وارد کشور شدند.

ـ مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده برای ترخیص فوری کالا‌های اساسی، ضروری و مواد اولیه تولید از گمرک در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار کشور، عرضه کالا در سطح بازار افزایش خواهد یافت و قیمت‌ها متعادل می‌شود.

 

منبع: تجارت نیوز
  • بی نام ارسالی در

    بدبخت مگه دلار مجانی می شود بدبخت سهام بر اساس دلار نیمایی محاسبه می شود اونم با ۲۶ تومن .بیچاره بی سواد الان سهام با دلار ۲۰ تومنی هستش چرا به مردم القا می کنی سهام می ریزد

  • ناشناس ارسالی در

    واقعا این کارشناس درست فرمودند باید اقتص اد مقاومتی جایگزین اقتصاد مصرفی گردد و خ ام فروشی به طور کامل حذف گردد سرتا پای بازار بورس و کالا های اساسی در تضاد یعنی بازار کالا با افزایش و بازار بورس با کا هش از خرداد به این طرف با برنامه ریزی و سازماندهی از پیش تعیین شده تا پایان سال توسط رانتخورها و مافیای اقتصادی داخلی و خارجی برای خالی کردن جیب مردم ضعیف به قص د ایجاد نا ارامی و اعتراضات مردمی پرداخت ند حالا مقصر و مردم و سهامداران می دانند وای بر شما نمی توانم هر حرفی را بزنم مر دم به وقتش تکلیف تان را روشن می کنند بی حیایی شما و دزدی تان حد و مرز نداردفقط ح واله شما به خداوند قهار

ارسال نظر