|
کدخبر: 197003

آخرین تغییرات قیمت سکه و دلار (۱۰ شهریور)

امروز ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ قیمت دلار مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست داد و حجم عرضه آن در بازار متشکل کاهش یافت. تغییرات قیمت دلار متشکل بر خلاف بازار آزاد مثبت بود.

بانک و بیمه آخرین تغییرات قیمت سکه و دلار (۱۰ شهریور)

قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز ۷۰ تومان از عصر بالاتر بالاتر بود و روی ۲۷ هزار و ۳۲۰ تومان قرار داشت. مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان برای دلار با اهمیت تلقی می‌شد. قیمت دلار در طول معاملات امروز افت کرد و مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست داد. این رقم در آخرین ساعات معاملات روی ۲۷ هزار و ۱۳۰ تومان قرار داشت.

درهم مرز ۷ هزار و ۴۰۰ تومان را از دست داد

همراه با قیمت دلار، قیمت درهم امارات نیز مسیر کاهشی را دنبال کرد. قیمت درهم امارات در شروع معاملات امروز ۳۰ تومان پایین‌تر از عصر روز گذشته و روی رقم ۷ هزار و ۴۱۰ تومان قرار داشت. تحلیل‌گران مرز ۷ هزار و ۴۰۰ تومان را مهم می‌دانستند و معتقد بودند تا زمانی که درهم بالای این مرز باشد قیمت دلار به صورت جدی وارد فاز کاهشی نمی‌شود. قیمت درهم در طول معاملات امروز افت کرد و زیر مرز یاد شده قرار گرفت. قیمت درهم در پایان معاملات امروز ۷ هزار و ۳۷۵ تومان بود.

قیمت سکه امامی کاهش یافت

قیمت طلای جهانی امروز رشد معناداری نداشت و قیمت سکه در واکنش به افت قیمت دلار پایین آمد. قیمت سکه در ابتدای امر بالای مرز ۱۲ میلیون تومان قرار گرفت، اما در ادامه افت کرد و در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان ایستاد. قیمت سکه عصر روز گذشته ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان بود.

عرضه دلار کاهش یافت

قیمت دلار بازار آزاد امروز قدری کاهش یافت و زیر مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان قرار گرفت، اما قیمت دلار متشکل و سنا تغییراتی مثبت را به ثبت رساندند.

حجم عرضه دلار نیز نسبت به روز گذشته ۱۳ درصد افت کرد و روی ۷ میلیون و ۸۹ هزار قرار گرفت. قیمت یورو آزاد و سنا نسبت به روز گذشته کاهش یافت، اما قیمت یورو متشکل رشد کرد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت در معاملات امروز قیمت دلار مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست داد و حجم عرضه آن در بازار متشکل نسبت به روز گذشته کاهش یافت. قیمت یورو آزاد نیز تغییرات منفی را به ثبت رساند. قیمت سکه تحت تاثیر افت قیمت دلار کاهش یافت.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...