|
کدخبر: 187014

طلا ارزان می شود؟

همزمان با کاهش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه نیز در بازار نزولی شده و در ۱۰ روز گذشته، قیمت سکه ۲۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.

بانک و بیمه طلا ارزان می شود؟

 محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزهای اخیر، گفت:‌ درحالی که قیمت اونس جهانی ۵ دلار افزایش داشته ولی روند کاهشی قیمت ارز در بازار داخلی موجب کاهش قیمت طلا و سکه شده است.

وی تأکید کرد که هم اکنون بازار با رکود شدیدی مواجه شده و داد و ستدها متوقف است؛ علت این امر هم تصوری است که در بین مردم و بازاری‌ها برای کاهش بیشتر قیمت ارز در روزهای آتی وجود دارد.

نائب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به اینکه تقاضا برای خرید طلا و سکه به شدت کاهش یافته است، تصریح کرد:‌ حباب سکه به زیر ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته و به ۱۹۰ هزار تومان رسیده است درحالی که در هفته قبل حباب سکه بالای ۳۰۰ هزار تومان بود.

کشتی‌آرای تأکید کرد: قیمت ارز تحت تاثیر مذاکرات و آزادسازی منابع مالی، شیب ملایم نزولی پیدا کرده و چون انتظار بر کاهش قیمت ارز است، خرید و سرمایه‌گذاری روی ارز و سکه کاهشی بوده است.

وی با بیان اینکه قیمت‌ها در ۱۰ روز اخیر نزولی بوده و سکه ۲۵۰ هزار تومان کم شده است، افزود: هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...