|
کدخبر: 186756

بررسی بازدهی بازارها / سکه امامی ارزان شد + نمودار

امروز ۲۶ تیر ۱۴۰۰ قیمت دلار متشکل بر خلاف دلار آزاد افزایش یافت، همراه با افزایش قیمت دلار متشکل حجم عرضه آن ۸۴ درصد نسبت به روز چهارشنبه رشد کرد و بالای متوسط قرار گرفت.

بانک و بیمه بررسی بازدهی بازارها / سکه امامی ارزان شد + نمودار

قیمت دلار آمریکا عصر پنج‌شنبه روی ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت. دلار در شروع معاملات امروز به سمت مرز ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت کرد و روی ۲۴ هزار و ۷۷۰ تومان ایستاد. دلار در پس گرفتن مرز ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان ناکام ماند و دوباره نزولی شد. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۲۴ هزار و ۶۷۰ تومان قرار گرفت و تغییراتی منفی را نسبت به عصر روز پنج‌شنبه به ثبت رساند. درهم نیز به طور کلی هم‌جهت با دلار حرکت کرد. درهم معاملات امروز را با قیمت ۶ هزار و ۷۸۰ تومان آغاز کرد و در آخرین ساعات معاملات روی ۶ هزار و ۷۶۵ تومان قرار گرفت.

قیمت سکه امامی کاهش یافت

طلای جهانی در آخرین روز هفته گذشته (جمعه) سکه را ناامید کرد. طلای جهانی در روز پنج‌شنبه بالای مرز ۱۸۲۰ دلار پایدار ماند، اما در روز جمعه نزولی شد و در پایان معاملات روی ۱۸۱۲ دلار قرار گرفت. سکه عصر روز پنج‌شنبه روی ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در شروع معاملات امروز روی ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان قرار گرفت. سکه همراه با افت قیمت دلار، کاهش قیمت به ثبت رساند و در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان قرار گرفت. حتی اگر بیشترین قیمت امروز سکه و کمترین قیمت امروز دلار را در رابطه محاسبه حباب قرار دهیم، اندازه حباب سکه زیر یک درصد به دست می‌آید. حباب کوچک سکه می‌تواند به نشانه‌ای از پایداری تقاضا در این بازار تعبیر شود.

افزایش عرضه دلار در بازار متشکل

تغییرات قیمتی دلار بازار آزاد نسبت به عصر پنج‌شنبه هفته گذشته منفی بود. در روز پنج‌شنبه بازار متشکل ارزی تعطیل بود. قیمت متوسط دلار متشکل بر خلاف بازار آزاد تغییرات مثبت را نسبت به پایان هفته گذشته ثبت کرد. قیمت متوسط دلار متشکل با ثبت رشد ۱۳۳ تومانی روی ۲۴ هزار و ۱۳۸ تومان قرار گرفت. همراه رشد قیمت در بازار متشکل دلار حجم عرضه آن افزایش یافت. عرضه دلار متشکل نسبت به روز چهارشنبه ۸۴ درصد رشد کرد و روی ۶ میلیون و ۲۲۶ هزار قرار گرفت.

قیمت یورو متشکل و سنا افت کرد

در بازار متشکل و سنا یورو خلاف جهت دلار حرکت کرد.

قیمت متوسط یورو متشکل نسبت به روز چهارشنبه ۱۶۲ تومان افت کرد و روی ۲۸ هزار و ۵۳۹ تومان قرار گرفت. قیمت یورو در سامانه سنا نیز تغییراتی منفی را به ثبت رساند. قیمت یورو سنا ۱۳۰ تومان پایین آمد و روی ۲۸ هزار و ۸۰۶ تومان قرار گرفت. (قیمت یورو بازار آزاد تقریبا نسبت به روز پنج‌شنبه بدون تغییر بود و روی ۲۹ هزار و ۱۹۶ تومان قرار داشت)

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار بازار آزاد تغییراتی منفی نسبت به عصر روز پنج‌شنبه را به ثبت رساند، اما قیمت دلار در بازار متشکل و سامانه سنا رشد کرد. همراه با رشد قیمت دلار متشکل حجم عرضه آن در بازار متشکل ۸۴ درصد نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته افزایش یافت و بالای متوسط عرضه روزانه (متوسط ار هفت فروردین تا امروز) قرار گرفت.

بازدهی+نمودار

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...