|
کدخبر: 186467

واکنش بسیار شدید همتی به جهانگیری + جزئیات

عبدالناصر همتی رئیس کل سابق بانک مرکزی در پاسخ به اظهارات اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: متاسفانه برکناری ام از ریاست بانک مرکزی بدون طی فرآیند قانونی آن در دولت، صورت گرفت.

بانک و بیمه واکنش بسیار شدید همتی به جهانگیری + جزئیات

عبدالناصر همتی در یادداشتی خطاب به اسحاق جهانگیری نوشت: معاون اول رئیس جمهور روز گذشته در سخنانی درباره بانک مرکزی علت کنار گذاشتن اینجانب از ریاست بانک مرکزی را به خاطر آنچه که «اشتغال بنده به کار دیگر» بود، اعلام و نیز گفتند: «امروز حجم ذخایر ارزی اسکناس و طلا بانک مرکزی در تاریخ بیسابقه است». هر چندبنای پاسخگویی را نداشتم، ولی برای ثبت درحافظه تاریخی مردم و اصلاح امور در آینده، مجبور به توضیحاتی در خصوص این بخش از اظهارات جناب آقای جهانگیری هستم:

 اینجانب در ایام انتخابات به کار دیگری مشغول نشدم، بلکه همانند رئیس محترم قوه قضائیه در رقابت انتخاباتی شرکت کردم و برای مدتی کمتر از یک ماه و براساس ماده ۱۹ قانون پولی وبانکی کشور تمام اختیارات رئیس کل را طی حکمی به قائم مقام تفویض کردم ولذا هیچ مشکلی در اداره بانک نبود به مانند سال۹۶که جنابعالی معاون اول بودید و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردید، مگر آنکه به نظرشما مسئولیت بانک مرکزی مهمتر از معاونت اولی باشد که امری جداست.

 بنده قصد ورود به دلایل برکناری رئیس کل بانک مرکزی ندارم اما بایستی منوط به تحقق شرایط مقرر درمصوبه سال ۱۳۹۳ مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت می گرفت که متاسفانه این اقدام بدون طی فرآیند قانونی آن در دولت، صورت گرفت. سنگ بنای استقلال بانک مرکزی، بسته شدن دست دولت در برکناری رییس کل است که این مصوبه معطوف به آن است. ولی در مورد اخیر مغفول ماند.

 البته بجا بود ایشان، در این روزهای آخر، توضیح می‌دادندکه افتخار به داشتن بی‌سابقه‌ترین ذخایر ارزی اسکناس در حال حاضر به خاطر مقاومت چه کسی و در مقابله با دستورات چه کسانی تحقق یافت؟

 

منبع: تسنیم
  • ممدی پشه کش ارسالی در

    عبدالناصر جون، داداش شما غصه نخور!
    اسحاق منظوری نداره ! حالا درسته مَتَلَکه را می پرونه ! تیری تو‌تاریکی ولی شما ناراحت نشو !
    داداش اسحاق حالا که ذخایر اینقدر پُره که عین قابلمه شیر میخاد سَر بره ! داداش شما مواظب باش که دولتمرد نماها که عشق خدمت به ملت و مملکت شده براشون رویا دست نیافتنی ،
    لودر نذارند زیرش قُلوه کن کنن بعدم زِرت فرارررررررررر.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...