|
کدخبر: 148567

بررسی بازدهی بازارهای مالی / سکه وارد کانال ۹ میلیونی شد + نمودار

امروز ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹ ، دلار حمایت مهمی را از دست داد؛ روز دوشنبه، دلار برای اولین بار از اواسط تیرماه به زیر ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان رفت.

بانک و بیمه بررسی بازدهی بازارهای مالی / سکه وارد کانال ۹ میلیونی شد + نمودار

برخی فعالان این محدوده را حمایت سخت دلار می دانند و اعتقاد دارند در صورتی که اسکناس امریکایی زیر آن تثبیت شود، به سوی مرز ۲۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد. با این حال، برخی از تحلیل گران فنی اعتقاد داشتند، بازار به پایان روند نزولی خود نزدیک شده است؛ آن ها به سایر معامله گران توصیه می کردند که از این پس در فروش ارز احتیاط کنند؛ این گروه باور دارند، بازار حضور بایدن را پیش خور کرده است و با آغاز به کار رییس جمهور آمریکا، منتظر خبرهای تازه تر خواهد ماند. هر سیگنالی که موجب شود بازار تصور کند، تحریم ها به زودی لغو نخواهد شد، می تواند منجر به بازگشت قیمتی دلار شود. در مقابل، اگر خبری مبنی بر لغو تحریم های نفتی منتشر شود، دلار می تواند زیر ۲۰ هزار تومان هم قرار بگیرد.

سقوط دلار در روز دوشنبه موجب شد که سکه امامی دچار ریزش شود. فلز گران بهای داخلی در سومین روز هفته به زیر مرز ۱۰ میلیونی تومانی رفت و حتی حمایت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را از دست داد. سکه روز دوشنبه از سوی اونس طلا هم حمایت خاصی دریافت نکرد و ارزش ذاتی این فلز گران بها نیز تا ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پایین رفت. سکه به صورت هیجانی ممکن است به سوی کف ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیز حرکت کند، مخصوصا اگر خیلی زود به بالای مرز ۱۰ میلیون تومان بازنگردد. در بازار طلا نیز اوضاع در روز دوشنبه به کام فروشندگان بود، چرا که هر گرم طلای ۱۸ عیار مرز یک میلیون تومانی را از دست داد و تا محدوده ۹۳۰ هزار تومانی پایین رفت.

شگفتگی معامله گران از افت دلار

پیش بینی تحلیل گران در روزهای اخیر در مورد کف قیمت دلار بارها غلط از آب درآمده است. برخی از آن ها وضعیت بازار را غیرطبیعی می دانند و عنوان می کنند، «عجیب است که دلار به هیچ حمایتی واکنش نشان نمی دهد». اشاره آن ها به بیش از ۲۵۰۰ تومان افت دلار طی دو روز کاری اخیر بوده است، جایی که بازار سه حمایت ۲۳ هزار و ۸۰۰، ۲۲ هزار و ۵۰۰ و ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان را به راحتی از دست داد.

افت شدید و یکباره دلار موجب شده است که برخی از معامله گران از بازار کناره بگیرند. آنها به دنبال آن هستند که با اطمینان از پایان روند نزولی، در موقعیت خرید قرار بگیرند.

بازدهی+جدول

منبع: اقتصاد نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی و دولت فخیمه روحانی پیشنهاد میکنم. اگر شما واقعا عزم جدی برای حمایت بازار بورس دارید اکنون که کلیات اقتصاد سمت رکود و نزول قیمت‌ها رفته. دلار. طلا. سکه. ملک. سهام و.... چرا سود بانکی را از 15 تا 20 افزایش دادید کاهش نمیدهید؟؟
  ظاهرا پول‌های گنده که مرداد نقد شدن کوچ کردن سمت سپرده بانکی اینا رو جزو دایره خودی حساب میکنید و گذاشتید کنار و نیازی به دستکاری نمیبینید؟؟؟
  اگر سود بانکی رو کاهش بدید نقدینگی جایی برای پارک نخواهد داشت الا اینکه برگرده بورس.
  اما چیزی که مردم می‌بینند همه این حمایتها اشک تمساحی بیش نیست و اصلا قصد حمایتی هم نیست فقط مردم طبق معمول گذاشتید سرکار.

 • ناشناس ارسالی در

  این دولت حامی دللایه نه تولید

 • ناشناس ارسالی در

  پول رایج وملی ماریال است تاوقتی دلاربالا باشدتبلیغ دلالان وسوداگران برای دلارباشد یعنی اقتصادنامتعادل وخوشحالی ترامپ ونتان یاهوپس دولت بایدکاری کندکه دلاررانسبت به ریال بشکندتادشمنان ماخوشحا نشوندبه کجاد اریم میرویم آپارتمان متری۱۵۰ میلیون درمن طقه ۱ تهران ومتری ۲۰ میلیون درروستای قدی م وردآورداین حجم نقدینگی دولت بایددربراب ردلارجمع کندتاارزش ریال نسبت به ارزهای خ ارجی نزول نکند

ارسال نظر