|
کدخبر: 142588

هزینه کرونا شامل بیمه فرهنگیان می‌شود؟

پرداخت هزینه بستری ناشی از کرونا مشمول بیمه فرهنگیان است.

بانک و بیمه هزینه کرونا شامل بیمه فرهنگیان می‌شود؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: چنانچه فرهنگیان بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شوند، هزینه آن تحت پوشش بیمه است.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش دردرباره وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان و خدمات در نظر گرفته شده در این بیمه برای سال آینده اظهار کرد: آموزش و پرورش ۲ هدف عمده را در بیمه تکمیلی فرهنگیان مورد توجه قرار داده است اول آنکه خدمات بهداشتی و درمانی در نظر گرفته شده با کاهش یا محدودیت مواجه نشود و دوم اینکه شوک قیمت برای فرهنگیان در پی نداشته باشد تا از امکانات استفاده بهینه داشته باشند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط کنونی بیمه را به شکل صندوقی اداره می‌کنیم بیمه تکمیلی فرهنگیان با قیمت بسیار معقول نسبت به سایر شرکت‌های بیمه برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمام سعی ما بر این است که تا در کنار افزایش خدمات از بروز محدودیت‌ها برای فرهنگیان جلوگیری شود درباره تسهیلات درنظر گرفته ویژه فرهنگیان مبتلا به کرونا گفت: ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان ناشی از این بیماری جزو هزینه‌های عمومی در بیمارستان هستند و ما در امسال و در قرارداد فعلی هم هر کدام از فرهنگیان اگر به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شدند هزینه‌ها توسط صندوق آتیه سازان حافظ پرداخت شده است.

الهیار ترکمن ادامه داد: اما اینکه الان یک سرفصل جدا در بیمه تکمیلی سال آینده برای این موضوع لحاظ کنیم هیچ کدام از شرکت‌های بیمه‌ای تا الان این کار را نکردند مگر شرکت‌های بیمه‌ای خاص که آنها پیشنهادهای ویژه‌ای را جداگانه در نظر گرفتند ولی اگر خدای نکرده هر کدام از فرهنگیان ما به بیماری مبتلا شدند و کارشان به بستری شدن در بیمارستان رسید جزو تعهدات این صندوق است که هزینه‌های بستری شدن آنها را هم پرداخت کنیم.

شرایط تحت پوشش قرار گرفتن خدمات دندانپزشکی در بیمه فرهنگیان

او درباره شرایط افزوده شدن خدمات دندانپزشکی به بیمه تکمیلی فرهنگیان اظهار کرد: برای قرارداد جدید ۱۳ خدمتی که تاکنون در بیمه داشتیم مد نظر داریم و ادامه خواهیم داد؛ خدماتی مانند دندانپزشکی هم جزو خدمات ویژه است یعنی جدای از خدمات عمومی درمانی محسوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم این خدمات را هم تحت پوشش قرار دهیم قطعا افزایش قیمت لحاظ خواهد شد که ما برای تمدید قرارداد سال آینده جزو درخواست‌هایی که داشتیم تا شرکت‌های بیمه به ما استعلام قیمت دهند این را هم پیش‌بینی کردیم که ادامه همان ۱۳ خدمت چه مبلغی را می‌توانیم پیش‌بینی کنیم و اگر خدمات دندانپزشکی هم اضافه شود میزان تغییرات مبلغی چقدر خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر