|
کدخبر: 133129

تمدید مهلت ثبت نام وام دستیاری + جزئیات

متقاضیان دریافت وام دستیاری سال ۹۹ دانشگاه های علوم پزشکی با توجه به مهلت تمدید شده، تا روز ۲۰ آبان ماه فرصت دارند درخواست خود برای دریافت این وام را ثبت کنند.

بانک و بیمه تمدید مهلت ثبت نام وام دستیاری + جزئیات

صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۱۰ هزار نفر از دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی PH.d وام قرض الحسنه به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال اعطاء می کند. در این راستا با بانک قرض الحسنه مهر ایران هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و بر همین اساس توافق نامه‌ای نیز امضا شده است.

به دنبال امضای توافق‌نامه فوق به دانشجویانی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی شوند، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد، به صورت یک جا داده خواهد شد که بازپرداخت آن بعد از تنفس هشت ماهه، در اقساطی ۳۴ تا ۳۶ ماهه خواهد بود.

 عملیات اجرایی و شیوه نامه وام دستیاری به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد که در این شیوه‌نامه، شرایط گیرندگان این وام از جمله اولویت‌بندی دریافت مشخص شده است.

بر اساس شیوه نامه اعطای وام دستیاری که به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد اولویت ثبت نام برای دریافت وام دستیاری در مرحله اول با دانشجویان متاهل ورودی های سال ۹۶ و قبل از آن بوده است که پس از عبور از این مرحله، وام دستیاری به دانشجویان ورودی ۹۷ به بعد نیز تعلق خواهد گرفت.

ثبت نام برای دریافت وام دستیاری که قرار بود ۱۵ آبان پایان یابد تا ۲۰ این ماه تمدید شد و دانشگاه‌ها تا تا آخر مهلت تمدید شده فرصت دارند که اسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کنند. ثبت‌نام اولیه و افتتاح حساب برای دریافت این وام به صورت الکترونیکی است و نیازی نیست دانشجویان به بانک مراجعه کنند.

دانشجویان متقاضی، مراحل افتتاح حساب و ثبت نام را می‌توانند از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک انجام دهند. حضور آنها تنها برای ارایه و تکمیل مدارک و مباحث مربوط به ضامن است که دانشجو باید یکبار به بانک مراجعه کند.

وام دو هفته پس از تکمیل مدارک و باز شدن پرونده و افتتاح حساب در بانک قابل وصول است. پرداخت این نوع وام در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...