|

بخوانید :

کدخبر: 284407

طلای سیاه سقوط کرد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۴ سنت معادل ۰.۸۰ درصد کاهش به ۷۹ دلار و ۴۶ سنت رسید.

انرژی طلای سیاه سقوط کرد

قیمت نفت پس‌از انتشار خبر افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و سوخت آمریکا و افزایش نگرانی در مورد تقاضای جهانی برای سوخت کاهش یافت.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۴سنت معادل ۰.۸۰ درصد کاهش به ۷۹دلار و ۴۶سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۶۸سنت معادل ۰.۹۱ درصد کاهش ۷۴دلار و ۴۴سنت معامله می‌شود.

 اطلاعات مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور ۱۴.۹ میلیون بشکه در هفته منتهی به ششم ژانویه افزایش یافته است. ذخایر میعانات گازی هم ۱.۱ میلیون بشکه بالا رفته است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار یک کاهش ۲.۲ میلیون بشکه‌ای را در ذخایر نفت خام داشتند.

سقوط-نفت

تاجران حالا منتظر آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود تا آن را با اطلاعات مؤسسه نفت تطبیق دهند.

 بازار نفت به‌خاطر نگرانی درمورد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا که می‌تواند رکود اقتصاد را در پی داشته باشد و تقاضا برای سوخت را پایین بیاورد، سقوط کرده‌است. بدین‌ترتیب تأثیر امید به رشد تقاضا برای سوخت در چین به‌عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت دنیا به‌دنبال کاهش محدودیت‌های کرونایی و ازسرگیری سفرهای بین‌المللی در این کشور خنثی می‌شود.

 چین سهمیه‌های جدید واردات نفت را اعلام کرده که که حاکی از افزایش واردات جهت تأمین تقاضای فزاینده است.

 درحال‌حاضر تمام تمرکز بازار بر اطلاعات تورم آمریکاست که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود. اگر نرخ تورم پایین‌تر از حد انتظار باشد، شاخص دلار را هم پایین می‌آورد. ضعف دلار تقاضا برای نفت را از سوی دارندگان سایر ارزهای دنیا افزایش خواهد داد.

در جدول زیر می توانید جدیدترین تغییرات قیمت جهانی انرژی را مشاهده کنید

 

نفت-سبک

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...