|

بخوانید :

کدخبر: 279232

نفت در مسیر افزایش قیمت

قیمت نفت روز جمعه در پی افت ارزش دلار آمریکا، بهبود یافت اما تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضای چین برای سوخت و افزایش بیشتر نرخ بهره در آمریکا، در مسیر ثبت رشد هفتگی قرار گرفت.

انرژی نفت در مسیر افزایش قیمت

بهای معاملات نفت برنت با ۶۴ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش، به ۹۰ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید اما از رکورد اندک ۸۹ دلار و ۵۳ سنت که روز گذشته به آن سقوط کرده بود و پایین‌ترین قیمت چهار هفته اخیر وجود، فاصله زیادی ندارد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۷۵ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش، به ۸۲ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه رسید که نزدیک به پایین‌ترین رکورد شش هفته گذشته است.

معاملات نفت برنت شب گذشته با سه دلار و هشت سنت کاهش و وست تگزاس اینترمدیت با سه دلار و ۹۵ سنت کاهش، بسته شده بود. شاخص نفت آمریکا از ابتدای هفته جاری تاکنون بیش از هفت درصد و نفت برنت حدود شش درصد کاهش داشته است. شاخص دلار آمریکا روز جمعه کاهش یافت و نفت را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر کرد.

تحلیلگران اظهار کردند: نگرانی‌ها نسبت به احتمال اعلام قرنطینه در چین برای مقابله با موج شیوع بیماری کووید و نگرانی‌ها نسبت به افزایش بیشتر نرخ بهره در آمریکا و کشیده شدن اقتصاد این کشور به رکود، بازار را در وضعیت ناخوشایندی قرار داده است.

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...