|
کدخبر: 326862 سارا سمیع شمس

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

حقوق نجومی در جیب مدلینگ ها / راه رفتن بر لبه تیغ!

مدلینگ و کسب درآمدهای کلان از طریق لنز تبلیغات، برای بسیاری از جوانان جاذبه ایجاد کرده است. طمع دیده شدن و همچنین پولدار شدن افراد زیادی را به حرفه مدلینگی کشانده است. در این گزارش به بررسی جنبه های مختلف این شغل می پردازیم.

اقتصاد حقوق نجومی در جیب مدلینگ ها / راه رفتن بر لبه تیغ!

تعریف شما از مدلینگ چیست؟ مدلینگ فردی است که در حال تبلیغ لباس، خدمات یا کالای خاصی است و اغلب باید چهره متناسب و دارای قد و اندام خوش فرمی باشد. اغلب افراد در برخورد اول با شغل مدلینگی به چنین تعریفی می رسند. فردی که همچون مانکن ها اندامی استخوانی دارد و دارای سایز و استایل خاصی است. اما حرفه مدلینگی گسترده تر شده است و امروزه افراد با ویژگی های مختلف و حتی با اضافه وزن هم می توانند وارد حرفه مدلینگی شوند. تبلیغات بسیار گسترده شده است و هر جا که صحبت از رقابت و جذب مشتری باشد، فردی که حرفه ای بتواند آن محصول مورد نظر را تبلیغ کند، مورد نیاز قرار خواهد گرفت.

به همین بهانه سری به فضای مجازی زده ایم تا ببینیم این حرفه در ظاهر جذاب و پر زرق و برق چقدر خواهان دارد و افراد در جایگاه مدلینگی چقدر از این حرفه کسب درآمد می کنند. با این گزارش همراه گسترش نیوز باشید.

مدلینگ-لباس

مدلینگ کیست؟

امروزه مدل شدن برای برخی افراد یک آرزو محسوب می‌شود، در حالی که برای بعضی دیگر، این بازاری داغ برای کسب درآمدهای بالا و پنهانی است. فضای مجازی بستر مناسبی را برای تبلیغات مدل‌ها فراهم کرده است، به گونه‌ای که هر فردی با داشتن یک پیچ رسمی، می‌تواند کالاهای موردنیاز فروشندگان را تبلیغ کند. در این مسیر پر التهاب، گاهی تخلفاتی از سوی برخی مدل‌ها مشاهده می‌شود که لازم است مسئولان امر به آنها رسیدگی کنند و نظارت خود را تقویت نمایند.

دستمزدهای عجیب و غریب مدلینگ ها

دستمزدهای نجومی برای مدلینگ ها در فضای مجازی منتشر می شود. دستمزدهایی که هر بیننده ای را وسوسه می کند تا برای یک بار هم که شده این شغل به ظاهر کم دردسر را تجربه کند. در تصویر زیر یک نمونه آگهی درخواست مدلینگ را می توانیم مشاهده کنیم.

در این تصویر آگهی استخدام مدلینگ لباس و چهره بانوان درخواست شده است. دستمزد ماهانه از ۲۰ میلیون تا ۴۵ میلیون تومان برای افراد واجد شرایط اعلام شده است. البته باید دقت کرد که تمام این آگهی ها شاید آن تصویری که ما از آن انتظار داریم نباشد و شاید یک تله برای انجام کارهای زیر زمینی و غیرمجاز از آب درآید!

مدلینگ-بانوان

آگهی بعدی نیز در نوع خود جالب است. این آگهی مخصوص تبلیغ لباس عروس، لباس مجلسی، جواهرات و لباس های اسپرت است. افراد در سنین ۱۷ تا ۵۰ سال درخواست شده است و محدودیت از نظر سایز اندام نیز ندارد. حقوق و دستمزد در این آگهی طبق قرارداد رسمی و ۱۰ میلیون تومان اعلام شده است.

آگهی-مزون

آگهی بعدی نیز مخصوص مدلینگ های خانم است و آگهی کننده محدوده سنی ۱۷ تا ۴۰ سال را درخواست کرده است. دستمزد مدلینگ در این آگهی در محدوده ۲۵ میلیون تا ۵۰ میلیون ذکر شده است.

مدلینگ-خانم

موارد هشدار درباره افرادی که می خواهند مدلینگ باشند

مدلینگ متأسفانه می‌تواند یکی از عرصه‌های ورود به فساد اخلاقی باشد. این حوزه به دلیل سازماندهی پیچیده و مخفیانه آن، به ندرت مورد برخورد سازمان‌های انتظامی و قضایی قرار می‌گیرد.  با توسعه فضای مجازی، شاهد هستیم که برخی شبکه‌های غیرقانونی در این محیط به دنبال جذب جوانان تحت عنوان استخدام مدل هستند. این امر نگران‌کننده است و نیاز به نظارت و برخورد جدی مراجع ذی‌ربط دارد. 

 درآمدهای نجومی در این زمینه که اغلب نصیب دلالان و رابطان می‌شود و  همین موضوع تله ای برای جذب جوانان بی تجربه شده است و بسیاری از آنها با همین بهانه به کشورهای حاشیه خلیج فارس و در بعضی موارد به کشورهای اروپایی انتقال داده شده اند. بیشتر افرادی که از این طریق وارد باتلاق هولناک بی‌اخلاقی می شوند، دیگر توان بازگشت به خانواده و جامعه خود را ندارند و در ادامه راه جذب باندهای بین المللی فساد می‌شوند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها