|
کدخبر: 318592

حج عمره/فیش حج/خانه خدا

۳۰۰۰۰ نفر برای حج تمتع ثبت نام کردند

مهران فرشید درباره وضعیت ثبت‌نام متقاضیان تشرف به حج تمتع اعلام کرد که تاکنون ۳۰ هزار و ۶۹۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. از این تعداد، ۱۳ هزار و ۹۲۸ نفر مرد و ۱۶ هزار و ۷۶۲ نفر خانم هستند.

اقتصاد ۳۰۰۰۰ نفر برای حج تمتع ثبت نام کردند

مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت، اعلام کرد که بیش از ۳۰ هزار نفر برای ثبت‌نام و تشرف به حج تمتع در سال ۱۴۰۳ اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد: امسال ثبت‌نام برای حج تمتع را با پیش ثبت نام آغاز کردیم به این معنی که متقاضیان برای تشرف به حج اعلام آمادگی کرده و ۱۴۰ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت، واریز می‌کنند و زمانی که کاروان‌ها اعلام شد از طریق کدملی و کد رهگیری، برای انتخاب کاروان وارد سامانه می‌شوند.

به گفته مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت، در گذشته مردم بر اساس قیمت کاروان، هزینه را پرداخت می‌کردند.

برای ثبت‌نام امسال ۴ گروه برای فراخوان تعیین شده بود؛ گروه نخست مربوط به دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۹، گروه دوم دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۲/۳۱، گروه سوم دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۴/۳۱ بود.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار بود در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها با سه گروه مذکور، از اولویت‌های چهارم برای ثبت‌نام دعوت شود؛ اکنون با تکمیل نشدن ظرفیت ثبت‌نام، فرصت ثبت‌نام برای گروه چهارم یعنی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاریتا تاریخ ۱۳۸۶/۰۵/۰۱ فراهم شده است.

واجدین شرایط تشرف به این سفر مقدس، می‌توانند ضمن انجام برنامه‌ریزی لازم و به‌روزرسانی اطلاعات خود در سامانه reserve.haj.ir نسبت به اخذ کد رهگیری و تکمیل مدارک خویش، به‌ویژه تهیه گذرنامه دارای اعتبار اقدام کنند.

اگرچه هنوزمحاسبه کامل درباره قیمت حج انجام نشده است، اما طبق آنچه سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده است، هزینه حج با توجه به نرخ ارزتخصیصی و کیفیت خدمات، به‌نسبت حج گذشته تغییراتی خواهد داشت و چنددرصدی به قیمت حج گذشته اضافه می‌شود؛ بنابراین در مرحله پیش‌ثبت‌نام کاروان‌ها، علی‌الحساب این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است تا بعد براساس نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی از زائران دریافت شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها