|

بخوانید :

کدخبر: 210571

شوک برجامی به قیمت دلار

قیمت دلار تحت تاثیر اخبار برجامی رشد کرد و از مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان گذشت، قیمت سکه امامی نیز در واکنش به رشد قیمت دلار بالای مرز ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

اقتصاد شوک برجامی به قیمت دلار

قیمت دلار آمریکا عصر پنج‌شنبه روی ۲۷ هزار و ۳۸۰ تومان قرار داشت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز رشد کرد و روی ۲۷ هزار و ۴۷۰ تومان قرار گرفت.

مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان یک مرز حساس مهم برای قیمت دلار بود و تحلیل‌گران معتقد بودند با عبور قیمت دلار از این مرز انتظارات افزایشی در بازار دلار تقویت می‌شود. قیمت دلار در ادامه رشد کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۵۴۰ تومان قرار گرفت.

علت رشد قیمت دلار چه بود؟

حرکت صعودی قیمت دلار تحت تاثیر اخبار برجامی اتفاق افتاد. فضای خبری حاکم بر بازار به نوعی منفی شده است. احتمال استفاده از گزینه‌های جایگزین برای برجام دوباره برجسته شده است. مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید ایران همچنان از دسترسی بازرسان به تاسیسات هسته‌ای جلوگیری می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز معتقد است مذاکرات باید در اسرع وقت و از همان نقطه پایان دور ششم از سر گرفته شود، بر اساس اظهارات ند پرایس تحریم‌ها پابرجا خواهند بود، مگر بازگشت توافق شده‌ای درباره پایبندی به برجام در کار باشد.

بازار ارز چهار

قیمت سکه امامی با همراهی قیمت دلار و طلا رشد کرد

قیمت طلای جهانی توانست در معاملات روز جمعه رقم‌هایی بالای مرز ۱۸۰۰ دلار را به ثبت برساند. قیمت طلا تا نزدیکی ۱۸۱۵ دلار نیز بالا رفت، اما در پایان معاملات روز جمعه روی ۱۷۹۲ دلار قرار گرفت.

ثبت قیمت‌های بالای ۱۸۰۰ دلار توسط طلا، انتظارات صعودی در بازار سکه را تقویت کرد، تغییرات قیمت دلار نیز در شروع معاملات امروز مثبت بود و قیمت سکه دو محرک برای صعود داشت.

قیمت سکه در معاملات روز پنج‌شنبه توانست رقم‌هایی بالای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را به ثبت برساند، اما تا حوالی عصر پنج‌شنبه هنوز بالای این مرز پایدار نشده بود. قیمت سکه امامی در معاملات امروز جایگاه خود را بالای مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت کرد و حتی رقم‌هایی بالای ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را به ثبت رساند. قیمت سکه در شروع معاملات امروز روی ۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان ایستاد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند و از مرز حساس ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عبور کرد. رشد قیمت دلار تحت تاثیر اخبار برجامی بود. قیمت طلای جهانی روز گذشته رقم‌هایی بالای مرز ۱۸۰۰ دلار را به ثبت رسانده بود. امیدواری‌ها در بازار سکه زیاد شده بود و قیمت سکه توانست از مرز ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عبور کند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...