|
کدخبر: 133357

تهدید دلالان ارز: نفروشید، پشیمان می‌شوید

در حالی که قیمت دلار طی روزهای گذشته روند کاهشی را پیش گرفته است، دلالان بازار ارز تلاش دارند با اعلام قیمت‌های بالا در مقابل ریزش‌ قیمت‌ها مقاومت کنند که موفق نبوده و نرخ دلار به سوی رقم ۲۰ هزار تومان و حتی کمتر از آن در حال عقب‌نشینی است.

اقتصاد تهدید دلالان ارز: نفروشید، پشیمان می‌شوید

در روزهای گذشته بازار ارز سقوط مداومی را پیش گرفته است و روزانه به طور میانگین بیش از ۲ هزار تومان کاهش را تجربه می‌کند؛ امروز نیز اخبار از بازگشت نرخ دلار به زیر ۲۰ هزار تومان حکایت می‌کرد و فضای چهارراه استانبول به گونه‌ای بود که حتی انتظار برای کاهش بیشتر در مبادلات نیز وجود داشت.

بعد از اجرایی شدن تدابیر دولت برای بازگشت ارزهای صادراتی به کشور طی ماه‌های گذشته، بانک مرکزی در هفته‌های پیشین با تزریق آن به چرخه اقتصادی برای کنترل بازار، موجبات کاهش قیمت جهت دستیابی به ثبات در نرخ را آغاز کرد، روند کاهشی که این روزها بیشتر دیده می‌شود. در روزهای اخیر به دلیل تحولات مربوط به انتخابات امریکا و انتظارات برای بهبود شرایط سیاست خارجی، قیمت دلار و سایر محصولات روند نزولی یافته است.

روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

بررسی میدانی نشان می‌دهد، صرافی‌های سطح شهر از ظهر امروز همزمان با آغاز معاملات در بازار ارز چراغ ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان را برای دلار بر روی تابلوهای خود روشن کردند، اما دلالان راه دیگری را برای خود پیدا کرده‌اند و به دلیل نگرانی از افت قیمت‌ها، با حضور در اطراف میدان فردوسی اعدادی را برای خرید و فروش ارز اعلام می‌کردند که بیشتر از صرافی‌ ها بود و سعی داشتند با ارائه قیمت‌های بالاتر از سقوط مداوم نرخ ارز جلوگیری کنند.

یکی از تلاش‌های دلالان و دستفروشان ارز در بازار امروز، دور نگه داشتن فروشندگان دلار و یورو از صرافی‌ها و جلب توجه برای خرید با قیمت بیشتر از هزار تومان نسبت به آنها بود.

جوانی که در حاشیه خیابان فردوسی تهران به کار دلالی ارز مشغول است، در این خصوص گفت: «صرافی‌ها با ۲۲ هزار تومان خرید می‌کنند اما خالی از مشتری هستند، اما ما ۲۳ و ۷۰۰ می‌خریم که پیشنهادی بهتر از این پیدا نمی‌کنید.»

اگر امروز نفروشید، فردا پشیمان می‌شوید

دلالان در نزدیکی میدان فردوسی تجمع بسیاری داشته و چنان گرد یکدیگر ایستاده‌اند که نظر هر رهگذری را به خود جلب می‌کند و اگر در این میان، فروشنده‌ای باشد هر کدام تلاش می‌کنند با قیمتی بالاتر اقدام به خرید کنند تا کاهش قیمت صرافی‌ها به چشم نیاید.

یکی از آنها که بیشتر به دنبال خرید صد دلاری بود، گفت: «همین الان هر ۱۰۰ دلاری را دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان می‌خرم» و آن دیگری که مسن تر به نظر می‌رسید تاکید می‌کرد: به من بفروشید پشیمان نمی‌شوید با بالاترین قیمت ممکن خریدارم.

هر کدام از این دلالان نظر متفاوتی در خصوص روند رشد و یا کاهش ارز داشتند، پسر جوانی که با پیشنهاد ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان به دنبال مشتری بود، بیشتر از همه بر روند کاهشی تاکید می‌کرد و می‌گفت: «اگر امروز نفروشید امکان دارد فردا پشیمان شوید.»

دلال دیگری که مسن‌تر بود تاکید می‌کرد که هنوز معلوم نیست سرنوشت بازار ارز به کدام سمت خواهد رفت و باید منتظر ماند تا ببینیم چه می‌شود.

این روزها در کنار سقوط نرخ ارز، بازارهای دیگر نیز روندی کاهشی را پیش گرفتند، هر گم طلای ۱۸ عیار در حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار مبادله می‌شود و سکه نیز کانال ۱۱ میلیون تومان را تجربه می‌کند.

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  اگه دلار داره میاد پایین ، چرا محمد ولی رئیس اتحادیه طلا که خودش سر دسته ی باند مافیا و رانت خوار طلا هست اجازه نداد نه تنها قیمت طلا پایین نیاد ، بلکه امروز یک شنبه ۱۸ آبان ماه هر گرم حدود ۲۰ هزار توم ان رشد داشته؟!!!!!!!!!! آقای محمد ولی ب اید تیر بارون بشه.

  • ناشناس ارسالی در

   اینا دارن جو روانی راه میندازن که هر جور هست نزارن بیاد پایین ولی هیچ ربطی نداره الان پایین نیاد دو ماه دیگه زیر ده تومن میاد

  • ناشناس ارسالی در

   در ضمن قیمت طلا امروز یک میلیون صدو سی شد قابل توجه

 • ال ارسالی در

  خدا لعنت کند دلال ها را الهی سود پولشان دوا ودکتر شود که مردم را بیچاره کردند ودولت بی کفایت ما قوه قثاییه کجایید حالا اقدام کنید اگر دست شما تویک کاسه نیست

 • ناشناس ارسالی در

  بفروشید بد ضرر میکنید دلار میاد رو ۱۰۰۰۰ تومن شاید کمتر من خودم فروختم

 • محمد ارسالی در

  یعنی بازار ایقد شیر تو شیره

 • سینا ارسالی در

  دلال ارز و باعث و بانی تمام گرونی های مملکت خود دولت و باقی مسئولین بی عرضه ای هستند که خون مردم رو کردن تو شیشه .به امید نابودی همه مسئولین خونخوار و دزد

 • علی اصغر از تهران ارسالی در

  دلالها به کمک سخنرانان بی سیاست داخلی مت وجه شدند تا عربستان و اسرائیل وجود دارند رابطه ما با امریکا خوب نمیشود و متاسفان ه توسط دلالان تحریم از داخل کمک میشوند

 • ناشناس ارسالی در

  اقای دلالال بفروشید نفروشید بالاخره پایی ن می اید طمعه زیادی تو را مثل پایان جنگ ایران و عراق راهی بهشت زهرات می کند انشا لله که پیش نیاید نشود ولی رحم ومروت را د ر کشور داشته باشید

ارسال نظر